Amerykańska branża marketingowa podejmuje małe kroki w kierunku różnorodności-informuje ANA

Wśród pracowników zarządu ANA i wybranych firm członkowskich-grupa około 16,500 osób-nie-Hiszpanie biały jest pojedynczym największym demograficznym; 69.2% marketerów należą do tej kategorii, która jest ponadwymiarowa liczba w porównaniu do około 57% Amerykanów, którzy identyfikują się jako biali, według danych spisu powszechnego w USA.

Amerykanie pochodzenia azjatyckiego, rdzenni Hawajczycy i mieszkańcy wysp Pacyfiku oraz ci z kategorii “Inne” to jedyne dodatkowe grupy, które mają większą reprezentację w branży marketingowej niż w całym kraju.

Od 2021 r. hiszpańscy i latynoscy marketerzy stanowią zaledwie 8.9% wszystkich pracowników reklamowych, pomimo ich 18.7% udziału w całej populacji USA. Czarni Amerykanie w branży stoją w obliczu podobnej dysproporcji, co stanowi 6,6% siły roboczej w firmach członkowskich ANA, pomimo ich 12,1% udziału w populacji.

Był to pierwszy rok, w którym raport ANA wymienił” Indian amerykańskich/Alaskan Native “i” Native Hawaiian/Pacific Islander ” jako oddzielne kategorie.

“Choć przed nami jeszcze długa droga, jestem przekonany, że jeśli połączymy siły—reklamodawców, agencje, organizacje informacyjne, organizacje pozarządowe—poprzez świadome i trwałe wysiłki, możemy dokonać prawdziwych zmian w branży”, powiedziała Alicia Enciso, dyrektor ds. marketingu w Nestle USA i wiceprezes zarządu AIMM w liście na początku raportu.

Równość płci w branży reklamowej jest lepsza. Raport ANA wykazał, że w całej bazie członków grupy 67,1% marketerów to kobiety; wyczerpujące statystyki dotyczące płci w podziale na staż pracy nie były dostępne.

Liczba ta utrzymywała się na stałym poziomie W ostatnich latach, z 62% i 64% marketerów identyfikujących się jako kobiety każdego roku od 2018, że ANA przeprowadziła to badanie. I chociaż kobiety mają Większość na każdym poziomie zawodowym, jest to dalekie od munduru; 54,8% marketerów wyższego szczebla to kobiety, w porównaniu do 70,8% osób na stanowiskach początkujących.

Respondenci niebędący osobami binarnymi lub niespełniający wymogów płci stanowią obecnie od 0,1% do 0,3% wszystkich poziomów zatrudnienia w branży marketingowej.

Oprócz pytań dotyczących samoidentyfikacji, respondenci z kategorii ANA board of directors i firmy członkowskie zostali zapytani :” czy są jakieś kluczowe kroki, które pomogły Twojej firmie poprawić różnorodność w dziale marketingu?”Strategiczne ramy inicjatyw na rzecz różnorodności i integracji, Rekrutacja i zatrzymywanie talentów, zaangażowanie zewnętrzne i marketing wielokulturowy to tylko niektóre z szerokich obszarów, które ludzie wymieniali jako wymagające zajęcia.

Ta sama grupa została również zapytana, czy ich pracownicy mają możliwość samodzielnego zidentyfikowania się jako osoby LGBTQ+ lub jako osoba niepełnosprawna; 56% i 79% zgłosiło, że oferują taką opcję, odpowiednio.