Rząd Wielkiej Brytanii podobno przygotowuje blitz PR przeciwko szyfrowaniu end-to-end

Instagram Facebook Messenger i Instagram do 2023 r., pomimo silnego sprzeciwu rządów w Wielkiej Brytanii i innych krajach, meta powiedział niedawno, że wdroży szyfrowanie end-to-end w Facebook Messenger i Instagram do 2023 r. Jednak brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych planuje kampanię reklamową, aby zmobilizować opinię publiczną przeciwko szyfrowaniu end-to-end, stosując taktykę, którą krytycy nazywają “strachem”, zgodnie z raportem z Rolling Stone

Rząd Wielkiej Brytanii planuje współpracować z organizacjami charytatywnymi i organami ścigania w ramach akcji public relations stworzonej przez agencję reklamową M&C Saatchi-wynika z raportu. Celem kampanii jest przekazanie komunikatu, że szyfrowanie end-to-end może utrudnić wysiłki na rzecz ograniczenia wykorzystywania dzieci w Internecie. 

“Zaangażowaliśmy M & C Saatchi, aby zgromadzić wiele organizacji, które podzielają nasze obawy dotyczące wpływu szyfrowania end-to-end na naszą zdolność do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom”, powiedział rzecznik Home Office Rolling Stone w oświadczeniu. Rząd przeznaczył 534 000 funtów (730 500 dolarów) na blitz, zgodnie z listem wysłanym z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w odpowiedzi na prośbę o wolność informacji. 

Kampania może zawierać elementy mające na celu “wzburzenie opinii publicznej”, zgodnie z pokazem slajdów, który ma pomóc w rekrutacji partnerów koalicji non-profit. Obejmuje to proponowany wyczyn z aktorami dla dorosłych i dzieci umieszczonymi w szklanym pudełku, gdy blednie na czarno. Wiąże się to również z ” aktywacją mediów społecznościowych, w której prosimy rodziców o napisanie do Marka [Zuckerberga] za pośrednictwem ich statusu na Facebooku.” 

Jeden ze slajdow zauwazyl, ze “wiekszosc publicznosci nigdy nie slyszala” o szyfrowaniu end-to-end, co oznacza, ze mozna ich “latwo oszukac” na ten temat. Stwierdza również, że rząd ” nie może rozpoczynać debaty na temat prywatności i bezpieczeństwa.” 

Zwolennicy prywatności nazwali plany “strachem” i stwierdzili, że brak szyfrowania end-to-end może mieć przeciwny zamierzony efekt. “Bez silnego szyfrowania dzieci są bardziej narażone w Internecie niż kiedykolwiek. Szyfrowanie chroni bezpieczeństwo osobiste i bezpieczeństwo narodowe. to, co proponuje rząd, naraża wszystkich na ryzyko-powiedział Robin Wilton z Internet Society Rolling Stone

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.