Uniwersytet Teksański utrzymuje nazwisko Stana Richardsa w swojej szkole reklamowej

University of Texas ogłosił dziś, że założyciel grupy Richards Stan Richards pozostanie imiennikiem swojej szkoły reklamy. Wiadomość pochodzi ponad rok po tym, jak Richards wypowiedział się rasistowsko podczas spotkania z klientem, które zmusiło go do ustąpienia z agencji.

Podczas wewnętrznego spotkania Richards zauważył, że kampania reklamowa motelu 6 była ” zbyt Czarna “dla” białych wyborców ” motelu wywołała krwotok klientów, w tym motelu 6, Home Depot i Keuriga Dr Peppera. Od tego czasu Agencja stara się odbudować, ostatnio zdobywając agencję rekordowych obowiązków dla dostawcy światłowodów MetroNet.

Wiadomość została ogłoszona w wewnętrznym raporcie opublikowanym dzisiaj przez school ‘ s Moody College of Communication, którego częścią jest Stan Richards School of Advertising and Public Relations. 

“Podczas gdy zdecydowanie potępiamy uwagi Richardsa, uznajemy również jego wyrzuty sumienia i potępienie rasizmu i bigoterii we wszystkich jej formach” – napisał Jay M. Bernhardt, dziekan Moody College w raporcie. “Rozważając obraźliwe komentarze Richardsa i późniejsze przeprosiny w równowadze z jego wieloma znaczącymi wkładami w dziedzinie i Kolegium, zdecydowaliśmy, że jego nazwisko pozostanie w szkole.

“Rozumiemy, że ten wynik utrwali uczucia bólu lub gniewu w naszej społeczności”, kontynuował Bernhardt. “Dołożymy wszelkich starań, aby słuchać wszystkich głosów, oferować wsparcie i nadal wprowadzać pozytywne zmiany, które nas łączą. Nasza doskonałość i nasza kultura nie opierają się na nazwach lub etykietach, ale są mocno zakorzenione w jakości naszych ludzi, społeczności i wartości.”

Bernhardt wysłał dziś list do społeczności szkolnej, odnosząc się do kroków, jakie Szkoła podjęła w następstwie incydentu Richardsa. W liście nie potwierdzono, że szkoła zachowuje nazwisko Richardsa. Raczej odnosił się do społeczności do raportu, zatytułowanego ” odpowiedź i refleksje na temat Rasowych uwag Stana Richardsa z października 2020 r. i ścieżka naprzód w celu wzmocnienia społeczności i kultury naszej Uczelni.” 

Decyzja o zachowaniu imienia Richardsa w szkole pojawiła się dopiero na trzeciej stronie pięciostronicowego raportu.

Według przedstawiciela szkoły, Dean Bernhardt chciał, aby społeczność szkolna ” przeczytała pełny raport i zrozumiała tło i myślenie stojące za reakcją uczelni na incydent.”

Departament reklamy i Public Relations w Moody College of Communication został po raz pierwszy przemianowany na “Stan Richards School of Advertising and Public Relations” w 2014 roku, po kampanii zbierania funduszy w wysokości 10 milionów dolarów, aby wesprzeć szkołę, która obejmowała znaczący dar od Richardsa.

Szkolne śledztwo

Raport Moody zauważył, że szkoła rozpoczęła dochodzenie w październiku 2020 przez dwóch zewnętrznych konsultantów, po silnej reakcji społeczności uniwersyteckiej na komentarze Richardsa. 

Raport powiedział, że jeden z tych konsultantów był zewnętrznym dziennikarzem, byłym prezesem National Association of Black Journalists i felietonistą opinii w Times-Picayune w Nowym Orleanie, który miał za zadanie zebranie informacji na temat uwag Richardsa, jego prezentów dla Moody College i jego historii w swojej firmie.