Kontynuacja “The Walking Dead: Saints & Sinners” już w drodze

Na Walking Dead: Saints & Sinners dostanie sequel, jego deweloper Skydance Interactive potwierdził. Nie jest to zaskoczeniem-tytuł szybko stał się jedną z najpopularniejszych gier na PlayStation VR od czasu premiery w 2020 roku i szybko trafił na inne platformy, w tym Oculus Quest 2, Viveport i PC. Skydance ujawnił również, wraz z zapowiedzią kontynuacji, że tytuł VR survival-horror powitał 2,5 miliona graczy i” znacznie przekroczył 60 milionów dolarów przychodów ” od momentu udostępnienia go 23 stycznia 2020 roku.

Kontynuacja nosi tytuł Rozdział 2: Zemsta, a Skydance mówi, że będzie od miejsca, w którym zakończyła się pierwsza gra. Będzie kontynuować fabułę swojego poprzednika, co oznacza, że gracze wcielą się w turystę, który będzie musiał przetrwać opanowane przez zombie pozostałości Nowego Orleanu. To powiedziawszy, zostanie on opracowany jako samodzielna gra dla tych, którzy nie chcą zawracać sobie głowy grając pierwszy i będzie zawierać nowe postacie i nowe zagrożenia.

Chris Busse, szef Skydance Interactive, powiedział w oświadczeniu:

“Ostatnie dwa lata były absolutnie niesamowite dla The Walking Dead: Saints & Sinners i jesteśmy wdzięczni za ciągłe wsparcie ze strony społeczności graczy, którzy pomogli uczynić grę sukcesem, jaki jest dzisiaj. Z radością ogłaszamy Rozdział 2 i nie możemy się doczekać, aby pozwolić graczom odkrywać nowe przygody, które czekają na nich w dzielnicy francuskiej i poza nią.”

Niestety, to na razie jedyna informacja, którą Skydance udostępnił, choć firma obiecuje ujawnić więcej szczegółów na temat sequela jeszcze w tym roku. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.