To jest Oneplus 10 Pro

Pierwszy z bram w 2022 roku, OnePlus ma nowy flagowy produkt dla każdego już Szukam odświeżenia smartfona. Firma powstrzymuje się od ujawnienia absolutnie wszystkiego (cóż, większości rzeczy), ale to nie powstrzymało wycieków i plotek o wyświetlaczu 6.7-calowym z wysoką częstotliwością odświeżania i najnowszym procesorze Snapdragon 8 Gen 1. 

Po wtorkowym wieczorze zapora speców. Obejmują one płyn AMOLED 120Hz z ekranem LTPO, co oznacza, że telefon może dostosować częstotliwość odświeżania, aby poprawić żywotność baterii. Nie ma żadnych szczegółów dotyczących rozmiaru ekranu, ale plotki sugerują, że będzie to dość duży wyświetlacz 6,7 cala. OnePlus obejmie szybkie ładowanie 80W i ładowanie bezprzewodowe 50W w swoim nowym flagowym produkcie, które powinno być odpowiednio szybkie, gdy bateria 5,000 mAh wymaga ładowania.

OnePlus 10 Pro będzie zasilany przez układ Snapdragon 8 Gen 1, z systemem Android 12 z trikami i estetyką OxygenOS OnePlus. Jeśli chodzi o kamery, oczekuj czujników 48-i 50-megapikselowych z dodatkowym czujnikiem 8MP. Możliwości zoomu optycznego? Jeszcze nie wiemy, ale tablica kamer będzie zawierać podwójną optyczną stabilizację obrazu, która powinna pomóc w wyraźniejszych obrazach, mniejszym szumie i lepszej wydajności w słabym świetle. To powiedziawszy, wydajność aparatu OnePlus 9 Pro była jednym ze słabszych punktów na imponującym smartfonie.

Mam nadzieję, że 10 Pro może naprawić to źle. OnePlus przedstawił niektóre ulepszenia, które wprowadza do aparatu marki Hasselblad, w tym nowy tryb fotografowania RAW+, który próbuje połączyć zakres edycji obrazów w formacie RAW z fotografią obliczeniową, co powinno skutkować zwiększonym zakresem dynamicznym i redukcją szumów. 

OnePlus

Telefon ma również nowy 150-stopniowy ultra-szeroki Aparat, z nowym trybem “rybie oko”. Jeśli obawiasz się rozciągniętych twarzy w ujęciach grupowych, Nie martw się: istnieje “bardziej tradycyjny” FOV 110 stopni, który będzie zawierał korekcję zniekształceń dla zewnętrznych krawędzi ujęcia. 

OnePlus mówi, że jego nowe “miliardowe rozwiązanie kolor” oznacza, że zdjęcia na 10 Pro mają 25 procent rozszerzonej gamy kolorów DCI-P3, a telefon może przetwarzać 64 razy więcej kolorów niż OnePlus 9 Pro. Mówi, że usunie to wszelkie ślady pasowania kolorów z ujęć. 

OnePlus

Ponadto każda kamera OnePlus 10 Pro może robić zdjęcia w 12-bitowym formacie RAW, używając tego, co Hasselblad nazywa naturalnym rozwiązaniem kolorów. Telefon ma również nowy format RAW+, który powinien umożliwić edycję do treści serca, a jednocześnie korzystać z pomocy fotograficznej obliczeniowej. OnePlus zaoferował kilka próbek, ale jest to coś, co będziemy mieli lepsze zrozumienie, kiedy w końcu uda nam się przetestować nowy flagowy pod koniec tego roku. 

Dużym wyzwaniem może być równoważenie ceny, specyfikacji i funkcji, dzięki czemu oferuje wystarczająco dużo iść w górę przeciwko wysokiej klasy telefonów Apple i Samsung. Jednocześnie ma do zaoferowania namacalnie więcej niż tańsza seria telefonów Nord.

OnePlus 10 Pro rozpocznie się pierwszy w Chinach we wtorek 11 stycznia. 

OnePlus

Śledź najnowsze wiadomości z targów CES 2022 tutaj.!

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.