Ten DAC MagSafe ma tyle sensu

Ponieważ coraz więcej serwisów streamingowych wprowadza do swojej oferty dźwięk bezstratny lub wysokiej rozdzielczości, zainteresowanie przetwornikami DAC (przetwornikami cyfrowo-analogowymi lub “wzmacniaczami słuchawkowymi”) nabrało tempa-tak bardzo stworzyliśmy ten przewodnik. To, co kiedyś było rezerwą audiofilów, powoli staje się gadżetem dla tych, którzy chcą więcej niż ich telefon i słuchawki AirPods mogą dostarczyć. Ale nie są bez zastrzeżeń. Po pierwsze, Są one często drogie, a czasami nie są znacznie mniejsze niż telefon, do którego je podłączasz. Wejdź do Tea DAC przez Khadas.

Khadas zaczął od tworzenia przyjaznych dla mediów komputerów jednopłytkowych (SBC-think… specyficznych dla mediów rzeczy typu Raspberry Pi), zanim przeszedł do desktopowych przetworników DAC. Tea to pierwszy mobilny DAC firmy i wydaje się być skierowany przede wszystkim do użytkowników iPhone ‘ a – choć jest również kompatybilny z Androidem. Powodem, dla którego sugeruję, że jest bardziej odpowiedni dla telefonów Apple, jest to, że jest kompatybilny z MagSafe. Połącz to ze smukłą, całkowicie metalową konstrukcją w stylu iPhone ‘ a, aby rozwiązać jeden z głównych problemów z mobilnymi przetwornikami DAC: mieć coś ciężkiego wiszącego z tyłu telefonu.

Dzięki herbacie przykleja się do tylnej części telefonu, a niski profil sprawia, że jest tylko trochę bardziej zauważalny niż własne portfele MagSafe firmy Apple. Możesz oczywiście znaleźć Etui MagSafe dla Androida, ale twój telefon i budżet będą czynnikiem.

Poza smukłą formą, herbata nie oszczędza na obsłudze kodeków. Przez USB / Lightning, herbata może obsługiwać dźwięk aż do 32bit / 384kHz. Biorąc pod uwagę, że większość mainstreamowych serwisów muzycznych nie oferuje niczego powyżej 192kHz, streamerzy będą więcej niż objęci. Podobnie Tea może dekodować MQA (Tidal) wraz z DSD, AAC, FLAC, APE, OGG i wszystkimi standardowymi formatami (WAV/MP3 itp.). Jeśli wolisz bezprzewodowo, Tea obsługuje również LDAC i AptX HD przez Bluetooth.

James Trew / Engadget

W tym miejscu powinienem wspomnieć, że ze względu na swoją przyjazność dla iPhone ‘ a Apple nie oferuje ani obsługi LDAC, ani AptX HD w swoich flagowych telefonach. Nadal możesz korzystać z funkcji Bluetooth w Tea, ale nie będziesz mógł cieszyć się formatami wyższej jakości. Chociaż oznacza to, że możesz ładować telefon, nadal korzystając z DAC-a lub wędrować z mniejszą herbatą podłączoną do słuchawek, a nie Telefonu komórkowego. Istnieje wiele telefonów z Androidem, które do obsługa LDAC / AptX HD, ale musisz sprawdzić stronę producenta, aby potwierdzić (większość pikseli, flagowców Samsunga i telefonów OnePlus oferuje dekodowanie LDAC / AptX HD).

Jest kilka rzeczy, których tu nie znajdziecie, ale większość z nich należy do wyższej półki audio. Na przykład jest tylko zwykłe Gniazdo słuchawkowe 3,5 mm-w tym momencie nie ma opcji dla zbalansowanych puszek 2,5 lub 4,4 mm (choć plotka głosi, że wersja “Pro” z tym może być w drodze). Istnieją również ograniczone informacje zwrotne na temat tego, jaki kodek / jakość dźwięku aktualnie otrzymujesz, z prostą zmieniającą kolor DIODĄ LED wskazującą format, którego nie widać, chyba że telefon jest twarzą w dół. Wejścia są ograniczone do USB-C, więc będzie działać z telefonem i komputerem, ale bez wejścia liniowego.

To stawia herbatę w interesującej kategorii. Jest idealny dla osób, które chcą jak najlepiej wykorzystać swoją usługę streamingu, a nawet powinny spodobać się audiofilom szukającym dyskretnej opcji, która obejmuje większość baz. Ale w $199 to rozsądne wydatki. Być może jego najbardziej oczywistym konkurentem jest btr5 firmy Fiio. To również przenośny DAC z obsługą Bluetooth o wysokiej rozdzielczości oraz podobny wybór formatów kablowych (również do 32bit/384kHz z obsługą MQA). AHA, i Fiio oferuje również zbalansowaną opcję słuchawek (2,5 mm). Kiedy weźmiesz pod uwagę, że BTR5 również zazwyczaj sprzedaje za $159, musisz naprawdę chcieć tego smukłego, MagSafe design.

To jednak nie jest zaniżanie ceny. Przetestowałem btr5 i herbatę obok siebie, a sama wygoda herbaty była oczywista. Dzięki Fiio telefon czuje się na uwięzi, prawie obciążony przez DAC. Z herbatą jest to podobne do używania jednego z tych Etui na iPhone ‘ a z baterią – trochę więcej grubości – ale nadal możesz obsługiwać telefon tak, jak zwykle.

Tea ma również znacznie większą pojemność baterii-1160 mAh w porównaniu do 550 mAh Fiio. Oczywiście nie jest to korzyść audio, ale wkrótce staje się taka, jeśli planujesz słuchać przez dłuższy czas lub być z dala od opcji ładowania przez więcej niż kilka godzin. Co, biorąc pod uwagę mobilny charakter tych urządzeń, wydaje się rozsądną możliwością.

James Trew / Engadget

Nie jestem jednak wielkim fanem interfejsu użytkownika. Herbata ma trzy przyciski: jeden po lewej i dwa po prawej. Pojedynczy przycisk działa jako przełącznik zasilania lub przywołać wirtualnego asystenta. Dwa przyciski po drugiej stronie kontrolują głośność lub pomijają ścieżki. Przełączasz się między trybem głośności i pominięcia za pomocą podwójnego naciśnięcia przycisku zasilania i górnego przycisku po drugiej stronie. To działa … dobrze, ale nie jest zbyt eleganckie. Ponadto, jeśli zostawisz go w trybie pomiń ścieżkę i przejdziesz do regulacji głośności, będziesz na następnej ścieżce, zanim się zorientujesz. Drobna, ale frustrująca rzecz.

W trybie przewodowym herbata wypompowuje mocny, głośny i wyraźny dźwięk. Może nie jest tak głośny jak inne przetworniki DAC. Nawet drobny Świetlik daje herbatę biegać za jej pieniądze tam. Ale dźwięk, który otrzymujesz, jest czysty i pełen wzmocnienia, i to jest cel: weź dobry sygnał i pozwól go usłyszeć bez koloryzacji.

Poza swoją podstawową funkcją jako DAC, nie będzie również przeszkadzał w odbieraniu połączeń. Para mikrofonów na podstawie herbaty pozwala rozmawiać bez konieczności cofania się do mikrofonu w telefonie. Co więcej, mikrofony na herbacie są o kilka lig lepsze niż ten na iPhonie, zwłaszcza gdy rozmawiasz z nim, gdy spoczywa na biurku. Możesz także ustawić Ładowanie herbaty za pomocą telefonu, jeśli kończy ci się sok, lub wyłączyć tę funkcję, aby nie obciążać baterii w telefonie, jeśli wolisz.

Podsumowując, herbata jest mile widzianym dodatkiem do rosnącej kategorii. W cenie $199 nie jest najtańszy dla zestawu funkcji, ale jego przemyślany design i estetyka sprawiają, że jest wygodny i dyskretny. Niestety, jeśli to wszystko brzmi jak twoja uliczka, będziesz musiał poczekać trochę dłużej. Chociaż Khadas jest wyraźnie gotowy do produkcji, firma wybiera trasę Indiegogo, a kampania ma zostać uruchomiona w nadchodzących tygodniach.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.