Three i EE będą oferować dostęp 4G i 5G w całym londyńskim metrze

Brytyjscy operatorzy telefonii komórkowej Three i EE są pierwszymi sieciami, które osiągnęły porozumienie dotyczące zasięgu 4G i 5G w całym londyńskim metrze. Przewoźnicy zawarli umowę z dostawcą infrastruktury BAI Communications, który obecnie buduje sieć w metrze w ramach 20-letniej koncesji z Transport for London. Umowa Three ‘ s i EE zapewni klientom dostęp do danych mobilnych na stacjach i w metrze.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan powiedział w oświadczeniu:

“Cieszę się, że firmy Three i EE zapisały się jako pierwsi operatorzy, którzy zapewniają pełny szybki dostęp 4G w całej sieci rurowej. Będzie to miało ogromne znaczenie dla pasażerów, umożliwiając im wykonywanie połączeń, czytanie e-maili i sprawdzanie informacji o podróży podczas podróży. Inwestowanie w londyńską infrastrukturę łączności i cyfrową jest jednym z ważnych sposobów stymulowania gospodarki naszego miasta. Stanowi to również znaczący krok w kierunku zapewnienia zasięgu sieci komórkowej obsługującej sieć 5G.”

Londyńska sieć metra oferuje Łączność WiFi od prawie dekady, ale jest dostępna tylko dla klientów niektórych operatorów na niektórych platformach. Na początku tego roku Transport for London wybrał BAI Communications do budowy sieci komórkowej obejmującej wszystkie stacje i tunele, umożliwiając dojeżdżającym do pracy sprawdzanie wiadomości e-mail, oglądanie filmów i robienie wszystkiego innego online NA 4G lub 5G, nawet gdy znajdują się w metalowych rurach pod ziemią. 

BAI już rozpoczął budowę sieci na niektórych z najbardziej ruchliwych stacji w Londynie, w tym Oxford Circus, Tottenham Court Road, Bank, Euston i Camden Town. Będą pierwszymi, którzy umożliwią łączność 4G i 5G do końca 2022 roku. Władze miasta oczekują, że sieć zostanie ukończona, a całe londyńskie metro będzie miało zasięg mobilny do końca 2024 roku.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.