TikTok wkracza do branży restauracyjnej

Virtual Dining Concepts z powodzeniem wspiera restauracje celebrytów i nie-celebrytów, w szczególności Mrbeast Burger, który był przełomowym hitem od czasu premiery jesienią 2020 roku przez gwiazdę YouTube Jimmy ‘ ego Donaldsona. MrBeast sprzedał milion hamburgerów w ciągu trzech miesięcy, a obecnie istnieje 1500 lokalizacji w USA, Kanadzie i WIELKIEJ BRYTANII.

Współzałożyciel Robert Earl mówi, że około 300 restauracji TikTok planowane jest w całym kraju na uruchomienie, z ponad 1,000 oczekuje się do końca 2022 roku. Przewiduje sukces na równi z MrBeast. “Spójrz, masz platformę z miliardem widzów miesięcznie, którzy są stale zaangażowani, Jak pokazują liczby”, mówi Earl. “Po raz pierwszy istnieje taka marka—widownia złożona z setek milionów ludzi.” 

Wśród restauracji, z których będzie działać TikTok Kitchen, znajdują się krajowe sieci, w tym Buca di Beppo i Bertucci ‘ s.

Menu kuchni TikTok będzie oparte na najbardziej wirusowych trendach kulinarnych aplikacji, w tym makaronu z pieczonej fety, który został sklasyfikowany jako najczęściej wyszukiwane danie 2021 roku przez Google. W menu otwierającym zaplanowane są również chipsy z makaronu—gotowane makarony, które są powlekane serem i smażone na powietrzu-a także smażony burger i żeberka kukurydziane wykonane z obierania kawałków kukurydzy i powlekania ich przyprawami i parmezanem. Earl mówi, że ceny będą ” porównywalne z innymi wirtualnymi markami koncepcyjnymi.”MrBeast burger zaczyna się od $6.99.

Zobacz reklamodawców roku 2021 Ad Age tutaj.

Menu zmieni się co kwartał, aby rozpocząć. Jeśli danie zacznie się rozprzestrzeniać, mówi Earl, prawdopodobnie pojawią się możliwości dodania go do menu. Czy takie potrawy jak Pieczony makaron feta pozostają stałą ofertą, okaże się.

W komunikacie TikTok powiedział, że będzie przeznaczać swoje zyski z restauracji na twórców dań menu i wspierać obiecujące talenty kulinarne na platformie. “Robię to jako biznes, TikTok robią to dla rozwoju tej kategorii. To inwestycja w ich biznes ” – mówi Earl.

Nie jest jasne, w jaki sposób TikTok określi autorstwo niektórych potraw wirusowych-które czasami należą do więcej niż jednej osoby – ani jakie przychody spodziewa się wygenerować i rozpowszechnić. Nazwiska twórców potraw nie znajdą się w menu kuchennym TikTok, a firma nie odpowiedziała na prośby o komentarz.

Tymczasem Earl mówi, że MrBeast planuje zrobić coś niezwykłego w świecie wirtualnych restauracji: otworzyć lokal stacjonarny. Lokalizacja nie została jeszcze ogłoszona.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.

– Bloomberg News