TikTok testuje aplikację do transmisji na żywo na pulpicie

Wygląda na to, że TikTok zaczyna transmitować na żywo z komputerów stacjonarnych. Serwis testuje aplikację dla systemu Windows o nazwie TikTok Live Studio, która umożliwia użytkownikom uruchamianie audycji na platformie za pomocą komputera.

Użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo bezpośrednio do TikTok Live za pomocą oprogramowania. Jednym z najbardziej oczywistych przypadków użycia aplikacji jest przesyłanie NA ŻYWO gier, które mogą sprawić, że TikTok stanie się poważnym konkurentem dla takich graczy jak Twitch, biorąc pod uwagę już ogromny zasięg platformy. Użytkownicy Live Studio mogą transmitować treści z komputera, telefonu lub konsoli do gier.

TikTok Live Studio wydaje się na razie dość barebones. Twórcy mogą włączyć funkcje takie jak prezenty, komentarze i filtry słów kluczowych. Nie mogą jednak ustawić okien przeglądarki jako źródła swoich strumieni, mieć moderatorów ani tworzyć alertów dla nowych obserwujących lub wskazówek, jak to możliwe w przypadku innych programów do transmisji na żywo, takich jak OBS i Streamlabs.

Warto jednak pamiętać, że są to pierwsze dni dla aplikacji. TikTok powiedział TechCrunch że na razie dostęp ma tylko kilka tysięcy użytkowników. Jeśli zdecyduje się przejść do przodu z aplikacją, firma prawdopodobnie z czasem rozszerzy zestaw funkcji Live Studio. 

Jeśli TikTok dodać wszystkie inne niezbędne dzwonki i gwizdki serpentyny chcą żyć Studio, może stać się realnym miejscem dla tych, którzy chcą zrezygnować z takich jak Twitch i YouTube lub wykorzystać istniejącą bazę fanów na platformie. Między innymi aplikacja może dać twórcom sposób na połączenie swoich transmisji i filmów na żądanie w jednym miejscu.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.