TikTok powraca na CES-dołączając do innych cyfrowych marketerów

Dla marketerów, CES 2022 będzie zawierać nowe kategorie, takie jak NFTs, podkreślając innowacyjność w branży w ciągu ostatniego roku. Inne ważne tematy, takie jak wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości w handlu detalicznym i potencjał eSportu jako inwestycji w markę, zostaną zaprezentowane w ramach konferencji, która w przeszłości była ważną okazją dla reklamodawców do poznania nowych sposobów łączenia się z publicznością.

Pojawienie się TikTok jest następstwem pracowitego roku dla platformy wideo o krótkiej formie, w której wyrósł na potężnego gracza w reklamie cyfrowej. Platforma nadal jest miejscem docelowym dla marek chcących współpracować z twórcami i rozwija takie obszary, jak handel społecznościowy, aby sprostać zapotrzebowaniu na zakupy online. TikTok eksperymentował również z NFTs jako metodą kompensacji twórców, która mogłaby umieścić go wśród rozmowy wokół cyfrowych tokenów odbywających się na targach CES. 

Konkurencyjne firmy mediów społecznościowych, takie jak Meta i Snap, również będą prezentować swoje oferty reklamowe, co jest świadectwem rosnącego uzależnienia marek od takich platform, aby dotrzeć do konsumentów myślących cyfrowo. Giganci technologiczni Amazon i Google będą również żyć w Las Vegas, kontynuując swoją dominację w generowaniu przychodów z reklam do 2021 roku.  

Na przyszłorocznej konferencji będzie również wiele uwagi poświęconej metaverse. Meta (wcześniej Facebook), która powróci na CES jako firma rebrandingowa, ma wiele pracy do zrobienia w odniesieniu do przekonywania Marek do podążania za nią w przyszłości. Microsoft, firma z własną ambitną wizją metaverse, jest kolejnym zaplanowanym wystawcą.