TikTok rival Triller zgadza się połączyć z Seachange

Umowa łączy Trillera z firmą publiczną, pozwalając ominąć pierwszą ofertę publiczną. Seachange opisuje siebie jako dostawcę platform dostarczania wideo, reklamowych i strumieniowych. Firma z siedzibą w Acton w stanie Massachusetts jest kierowana przez Chief Executive Officer Pete Aquino, weterana telekomunikacji, który wcześniej prowadził RCN Corp.

Podobnie jak TikTok, Triller pozwala użytkownikom publikować Krótkie filmy z muzyką i filtrami. Firma z Los Angeles twierdzi, że jej aplikacja została pobrana 250 milionów razy. To niewielki ułamek miliardów pobrań TikTok, ale Triller podniósł kilka wpływowych użytkowników, w tym Justin Bieber, Alicia Keys i były prezydent USA Donald Trump.

Trump zwrócił się do Trillera na początku tego roku po zawieszeniu Twittera, chociaż ostatnio nie korzystał z usługi. Jego ostatni post o Triller potępił zamieszki na Kapitolu w styczniu. Były prezydent pracuje nad własnymi działaniami w mediach społecznościowych: ogłosił w październiku plany stworzenia platformy o nazwie Truth Social, która ma działać do pierwszego kwartału 2022 roku. 

W ramach planów ekspansji Triller nabył thuzio w zeszłym miesiącu, zyskując firmę specjalizującą się w wydarzeniach business-to-business. Triller jest kierowany przez CEO Mahi De Silva, A Ryan Kavanaugh i Bobby Sarnevesht pełnią rolę współkontrolujących akcjonariuszy spółki dominującej, TrillerNet.

TrillerNet jest również właścicielem Verzuz, platformy muzycznej na żywo uruchomionej przez artystów hip-hopowych Swizz Beatz i Timbaland; Amplify.ai, Platforma zaangażowania klienta; i streaming witryny FITE.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.

– Bloomberg News