Aplikacja do streamingu PC TikTok oskarżona o naruszenie licencji open source

Streamlabs nie jest jedyną firmą czerpiącą flak z projektu Open Broadcasting Software (OBS). Według Protokół, OBS Business development manager Ben Torell twierdzi, że ma “jasne dowody” TikTok narusza open source GNU General Public License (aka GPL) ze swoim niedawno wydanym oprogramowaniem Live Studio. Aplikacja Windows livestreaming rzekomo używa kodu z OBS Studio i innych otwartych wysiłków, ale TikTok nie udostępnia tego kodu na warunkach GPL.

Studio NA ŻYWO ma oferować funkcje i jakość, które zwykle otrzymujesz z usług transmisji na żywo, takich jak Twitch, takich jak przechwytywanie gier i nakładki. Jest dostępny tylko dla niewielkiej liczby użytkowników na kilku zachodnich rynkach, TikTok powiedział TechCrunch, ale to nie ma znaczenia w takim sporze licencyjnym.

Poprosiliśmy Tiktoka o komentarz. Nie musi to jednak prowadzić do pozwu. Torell podkreślił, że projekt OBS reaguje na naruszenia GPL “w dobrej wierze” i chętnie współpracuje z TikTok, o ile przestrzega licencji. W związku z tym TikTok nie odpowiedział na obawy OBS w związku z tym pisaniem-spór jeszcze się nie skończył.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.