Tinder zatrudnia VaynerMedia jako global media AOR

Firma Dominująca Tinder Match Group, która jest również właścicielem takich marek randkowych, jak Match, PlentyofFish, OkCupid i Hinge, nie ujawnia wydatków na reklamy według marek. Raporty finansowe Match Group pokazują, że w 2020 r. Tinder stanowił 58% światowych przychodów firmy w wysokości 2,3 mld USD. Ogólnoświatowe wydatki na sprzedaż i marketing grupy Match wzrosły o 24% w pierwszych dziewięciu miesiącach 2021 r., a wzrost wydatków marketingowych napędzany był głównie przez Tindera, Jak pokazują raporty.

W 2020 r.globalny koszt reklamy grupy Match wyniósł 438,7 mln USD, co stanowi wzrost z 388,6 mln USD w 2019 r., zgodnie z raportem SEC. Zatrudnienie Vaynera przez Tinder następuje po kolejnej marce firmy-matki, Match, wprowadzającej Supermarket Mojo jako agencję kreatywną w kwietniu ubiegłego roku. 

Zobacz najnowsze wiadomości z targów CES tutaj.

Subskrybuj Ad Age, aby otrzymywać najnowsze wiadomości reklamowe i marketingowe. 

To ostatnie znaczące zwycięstwo medialne dla Vaynera, który w styczniu ubiegłego roku wygrał obowiązki kreatywne i medialne dla całej marki Scotts Miracle-Gro. W lutym Vayner został powołany na stanowisko amerykańskiego medialnego AOR dla American Eagle.