Top 3 sposoby podcasty na YouTube oferują możliwości marek

Kiedy ludzie słyszą “podcast”, myślą o doświadczeniu audio. Kiedy ludzie słyszą “YouTube”, myślą o największym na świecie źródle wideo. Ale te dwa światy nie są tak różne, jak większość myśli, a Ad Results Media uważa, że przyszłość Partnerstwa twórców jest połączeniem obu.

 

Badanie obecnej sytuacji

Obecnie istnieje ponad 2 miliony aktywnych podcastów produkowanych przez różnych utalentowanych twórców, w sumie 48 milionów dostępnych odcinków podcastów.1 ale czy uwierzysz, że YouTube jest rzeczywiście najlepszym miejscem dla ludzi, aby konsumować swoje ulubione podcasty? W rzeczywistości 70% całego zużycia podcastów występuje na YouTube. Spotify i Apple są odległe drugi i trzeci z 33% i 32% odpowiednio.²

Oznacza to, że podcasty nie są w rzeczywistości doświadczeniem tylko audio. Podcasty są często połączeniem zarówno opowieści audio, jak i filmu z samej rozmowy, a sam YouTube podwaja ten pęd. Platforma niedawno uruchomiła własny podcast, ” prowadzony przez Brittany Luce (cohost Of The for Colored Nerds podcast) i wyprodukowany we współpracy z krajowymi mediami publicznymi.

Podcast omawia przyszłość gospodarki twórczej i zapewnia twórcom praktyczne porady na temat maksymalizacji ich kanałów, w tym jak rozpowszechniać podcasty za pośrednictwem YouTube. Firma stworzyła również nową rolę przywódczą w organizacji, której zadaniem jest ” organizowanie i zarządzanie ogromną ilością treści podcastowych na YouTube.” ³

 

Potężny cel podcastów

Dlaczego YouTube jest najlepszym miejscem dla podcastów? Po pierwsze, to algorytm YouTube. Podcasterzy mogą oznaczyć swoje odcinki konkretnymi tematami i nazwiskami gości, aby pomóc w odkryciu ich odcinków. Na przykład, jeśli jesteś gospodarzem podcastu true-crime, możesz oznaczyć swoje odcinki lokalizacjami, podobnymi przestępstwami, gośćmi specjalnymi i popularnymi książkami. Wszystkie te tagi pomogą w odkryciu podcastu i zwiększą liczbę subskrybentów.

Co więcej, Youtuberzy, którzy rozpoczynają podcasty, często robią to, aby dotrzeć do nowych odbiorców, co z kolei może bezpośrednio przynieść korzyści Twojej marce. Youtuberzy mogą być typowani, a w odpowiedzi niektórzy tworzą sąsiednie kanały dla swoich podcastów, które poruszają nowe tematy i przemawiają do nowych i różnych odbiorców. I oczywiście podcasterzy są w stanie zwiększyć swoje dochody od reklamodawców lub pokazać sponsorów z przychodów z reklam YouTube.

 

Szansa dla marek

Połączenie podcastów i filmów na YouTube otwiera również wiele możliwości dla marek. Oto trzy:

1. Aktywacja kampanii 360. Kiedy reklamodawcy podcastów znajdą kilka hostów, które naprawdę działają dla swoich marek, ich apetyt na więcej może być nieograniczony. Stworzenie planu kampanii 360 z tymi hostami, wspomaganego przez dodatkowe możliwości odblokowane przez włączenie YouTube i innych właściwości Google w miksie, może być dokładnie tym, co zalecił lekarz ROI.

2. Powiedz i powiedz kreatywnie. Znasz tę starą radę reklamową: “powiedz im, co im powiesz, a potem powiedz im, a potem powiedz im, co im powiedziałeś.”Brzmi jak dużo mówienia o sobie. Jednym z najlepszych sposobów, aby Marki nie były jedynymi, którzy mówią o sobie, jest partnerstwo z twórcami, którzy kochają marki i opowiadają własną wersję historii marek. Jest to jeden z powodów, dla których reklama podcastów jest tak skuteczna. Teraz dodaj możliwość również support te wiadomości marki z nakładek wizualnych lub zdjęć produktów na YouTube, a twoja kreatywna reklama staje się jeszcze bardziej niezapomniany.

3. Analityka przyrostowa. Podczas gdy rozwiązania pomiarowe dla reklamy podcastów stają się coraz bardziej wyrafinowane wraz z rosnącą liczbą miejsc programowych i wykorzystaniem pikseli, reklamodawcy nigdy nie mają wystarczającej ilości danych dotyczących wydajności. Platformy YouTube zapewniają reklamodawcom możliwość rozszerzenia podstawowych danych raportowania o widoki wideo, komentarze i nastroje. Informacje te są publicznie dostępne i bezpłatne dla reklamodawców.

Nie trzeba dodawać, że uwielbiamy włączanie wideo do świata reklamy podcastów i czekamy na współpracę w przyszłości z Tobą w kampanii twórców.

 

 

Źródła:

1 “10 potężnych statystyk podcastów, które musisz znać w 2021 roku”, lipiec 5, 2021, Oberlo: https://www.oberlo.com/blog/podcast-statistics

2″ Jak rozpocząć Podcast na YouTube [2021], ” październik. 29, 2021, Buzzsprout: https://www.buzzsprout.com/blog/podcasting-on-youtube

3 “YouTube Szuka Dyrektora Do Zarządzania Podcastami”, Październik. 5, 2021, Tubefilter: https://www.tubefilter.com/2021/10/05/youtube-seeking-podcast-exec/