Flagowy telewizor firmy Toshiba Fire TV ma zestaw głośnomówiący Alexa

Toshiba wprowadziła na rynek nowy flagowy Smart TV z wbudowanym telewizorem Fire w sam raz na święta. MODEL LED 4K UHD ma funkcje Alexa bez użycia rąk podobne do własnych telewizorów Omni Amazon, dzięki czemu można wydawać polecenia głosowe z drugiego końca pokoju. Toshiba twierdzi również, że jest to pierwszy telewizor Fire z lokalnym ściemnianiem, który poprawia współczynnik kontrastu wyświetlacza, ściemniając ciemne obszary ekranu w razie potrzeby. 

Model M550KU ma konstrukcję bez ramki, z ekranem 4K, który ma częstotliwość odświeżania 120 Hz. Obsługuje Dolby Atmos i Dolby Vision i ma funkcję podglądu na żywo, która może wyświetlać obraz z kompatybilnych inteligentnych dzwonków lub kamer bezpieczeństwa. Aby móc słyszeć polecenia głosowe i reagować na nie, Toshiba wbudowała mikrofony w urządzenie, umożliwiając uruchamianie aplikacji, Odtwarzanie Muzyki i sterowanie urządzeniami inteligentnego domu bez potrzeby stosowania pilota zdalnego sterowania.

Kiedy ogłoszono ofertę Omni, pojawiły się doniesienia, że Toshiba projektuje telewizory z matrycą mikrofonową dla dalekiego zasięgu i planuje wydać je w przyszłym roku. Nie jest jasne, czy ten model był jednym z nich, ale nie musisz czekać do 2022, aby móc go zdobyć. Nowy model będzie dostępny od początku tego miesiąca w trzech rozmiarach na Best Buy i Amazon. Możesz dostać wersję 55-calową za 800 dolarów, 65-calową za 1000 dolarów i 75-calową za 1200 dolarów.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.