Toyota wybuduje w Karolinie Północnej fabrykę akumulatorów wartą 1,29 mld dolarów

Toyota wybrała miejsce na zakład produkujący akumulatory w USA o wartości 1,29 mld USD. W poniedziałek Producent samochodów powiedział, że zbuduje fabrykę na Greensboro-Randolph Megasite, terenie położonym w hrabstwie Randolph w środkowej Karolinie Północnej. Kiedy zakład zostanie ukończony w 2025 r., będzie składał się z czterech linii produkcyjnych, z których każda będzie w stanie produkować akumulatory dla 200 000 pojazdów rocznie. Toyota planuje ostatecznie rozbudować zakład, Aby produkować wystarczającą ilość ogniw energetycznych, aby obsługiwać do 1,2 miliona samochodów rocznie.

Zakład jest częścią szerszej inwestycji 3,4 miliarda dolarów, którą producent przeznaczył na rozszerzenie swoich możliwości produkcji akumulatorów w USA. Kiedy Toyota po raz pierwszy ogłosiła zakład o wartości 1,29 miliarda dolarów, powiedziała, że stworzy około 1750 miejsc pracy. Firma zauważa, że wybrał Greensboro-Randolph Megasite z kilku powodów. Jednym z bardziej godnych uwagi jest to, że jest to miejsce z dostępem do energii odnawialnej. Toyota mówi, że jest “zobowiązana” do wykorzystania 100 procent czystej energii do produkcji baterii w obiekcie.

Skala projektu jest potwierdzeniem przez producenta samochodów, że musi urozmaicić swoją strategię elektryfikacji. Bardziej niż jakikolwiek inny producent samochodów, Toyota zainwestowała znacznie w technologię ogniw paliwowych. Do tej pory nie ma wiele do pokazania za swoje wysiłki. Poza Kalifornią nie można kupić sedana z ogniwami paliwowymi Mirai. Jednak najnowszym planem firmy jest zaoferowanie 70 różnych modeli elektrycznych, w tym 15 pojazdów elektrycznych akumulatorowych, do 2025 roku.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.