Telewidzowie wciąż tam są-tak, nawet duże

To tyle, jeśli chodzi o telewizję. 

Linear broadcast opublikował imponujące liczby ocen programów w ciągu ostatnich kilku tygodni, które nie są sportem na żywo, udowadniając, że nadal istnieją możliwości dla marek, aby znaleźć masowy zasięg dzięki rozrywce, która nie jest przesyłana strumieniowo z urządzenia Apple, roku lub Netflix.

“Yellowstone” Paramount Network oraz koncert i rozmowa Adele na CBS przyciągnęły dużą publiczność, pomimo założeń, że treści buzzworthy można znaleźć tylko na platformach streamingowych. 

“Z punktu widzenia kupującego, oczywiście, telewizja linearna nie jest tam, gdzie była pięć czy 10 lat temu” – powiedział Mike O ‘ Connor, wiceprezes wykonawczy ds. inwestycji wideo w Horizon Media. “To powiedziawszy, jeśli chodzi o szybki wybuch, nie ma miejsca, w którym można uzyskać 3, 5, 10 milionów widzów w jednej chwili, jak w telewizji liniowej.”

Ogólnie oglądalność telewizji była skalista-nie jest to nowy trend w przestrzeni liniowej—ale O’ Connor sugeruje, że “rzeczy są lepsze niż ludzie oczekiwali z perspektywy oglądalności”, A oceny kilku kategorii programów są płaskie z roku na rok, a nawet nieznacznie wyższe w niektórych przypadkach.

“Myślę, że sport jest prawdopodobnie najbardziej niezawodny i najczęściej omawiany w tym momencie. Jeśli spojrzymy na 100 najlepszych programów w danym roku, to około 75 z nich będzie programowaniem sportowym ” – powiedział. “Ale myślę, że dobre jednorazowe promocje są z pewnością czymś, czego szukamy.”

Marki takie jak Firma Usług Finansowych Ally i firma wellness Headspace uderzyły w kulturalny moment w tym miesiącu z “Adele One Night Only” CBS. koncert przeplatany wywiadem z Oprah Winfrey. Wydarzenie przyciągnęło tyle widzów, co tegoroczne rozdanie Oscarów. Według Nielsen 14 audycji obejrzało średnio 10,3 mln widzów.

Sukces “Adele special” nie powinien być aż tak zaskakujący. dwugodzinne spotkanie Winfreya z księciem Harrym i Meghan Markle na początku tego roku przyciągnęło 17,1 mln widzów – podaje Nielsen.

Mike Bloxham, wiceprezes ds. globalnych mediów i rozrywki w firmie Magid zajmującej się strategią biznesową, postrzega Adele jako “antytezę nowoczesnej” Gwiazdy”, której wygląd ma szansę dorównać.

“I tak ważny wywiad z Adele jest prawie tak samo wydarzeniem, jak wydanie albumu”, powiedział. “Dodaj do tego rzadkość ważnego wywiadu Oprah w tych dniach i staje się jeszcze bardziej wydarzeniem. Ta sama formuła zadziałała dla wywiadu Harry ‘ ego i Meghan.”

Nie przegap najnowszych wiadomości. Zapisz się do newsletterów Ad Age tutaj.