Twitch i Streamlab połączyły siły, aby Streamy na Xbox wyglądały lepiej

Streamlabs połączyło siły z Twitchem, aby pomóc streamerom ulepszać transmisje z konsoli Xbox-bez potrzeby używania karty przechwytującej. Internetowe studio Streamlab pozwala streamerom dostosowywać swoje transmisje za pomocą widżetów i nakładek, takich jak panel czatu lub Alerty transmisji na żywo.

“Transmisja na żywo zapewnia widzom bezprecedensowy dostęp do swoich ulubionych twórców. Zaangażowanie widza w czasie rzeczywistym za pośrednictwem czatu i alertów tworzy niesamowite wspólne doświadczenia”, powiedział Ashray Urs, szef produktu Streamlabs w oświadczeniu. “W przeszłości tworzenie profesjonalnych transmisji i angażowanie widzów z konsoli było wyzwaniem. Dzięki Streamlabs Studio możesz przekształcić rozgrywkę na konsoli w wysokiej jakości transmisję na żywo za pomocą narzędzi do angażowania widza w interakcję ze społecznością.”

Zazwyczaj streamerzy Twitcha, którzy transmitują swoją rozgrywkę na konsoli, musieli przepuścić wideo przez komputer za pomocą karty przechwytującej, jeśli chcą dodać dzwonki i gwizdki, takie jak powiadomienia o darowiznach na ekranie lub niestandardowe układy. Właściciele konsoli Xbox mogą teraz wybrać “Streamlabs” jako miejsce docelowe w aplikacji Twitch i zalogować się na stronie internetowej Streamlabs Studio, aby dostosować swój stream. Witryna działa na urządzeniach mobilnych i tabletach, więc nie potrzebujesz nawet komputera, aby spersonalizować strumień lub przełączać się między wstępnie ustawionymi scenami.

Co więcej, możesz użyć smartfona lub tabletu jako kamery internetowej i umieścić ją w strumieniu. Streamlabs Studio może również przechwytywać dźwięk z zestawu słuchawkowego podłączonego do kontrolera lub wideo z kamery internetowej podłączonej do konsoli Xbox i włączać te kanały do transmisji.

Streamlabs Studio nie jest darmowe-kosztuje $5 / miesiąc lub $50 / rok. Może to jednak pomóc streamerom Twitcha, którzy nie mają karty przechwytującej lub zdolnego komputera, aby ich transmisje wyróżniały się na tle pakietu.

Tymczasem Microsoft testuje obecnie opcję, która ułatwia streaming Twitcha na konsolach Xbox. W zeszłym miesiącu udostępniono funkcję przesyłania strumieniowego na żywo konsoli osobom znającym Xbox na ringu Alpha Skip-Ahead.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.