Twitter kupuje niedoszłego konkurenta Slacka Quilla

Być może nie słyszałeś o Quill messaging service, ale został on umieszczony jako aplikacja w stylu niezgody lub Slack do komunikacji zespołowej, która starała się być mniej hałaśliwa i bardziej ustrukturyzowana. Platforma wystartowała dopiero w lutym, ale dziś Twitter ogłosił, że kupuje Quill i zamyka go w ten weekend. Twitter Tech GM Nick Caldwell ogłosił ruch dziś rano, a Quill potwierdził tę wiadomość w poście na blogu na własnej stronie.

Quill oferuje szczegółowe informacje o tym, jak eksportować dane, co każdy zespół, który go używa, prawdopodobnie będzie chciał zrobić jak najszybciej. (Będą również chcieli znaleźć nową usługę przesyłania wiadomości, aby korzystać z post-haste.) 

Aplikacja została rozliczona jako “wiadomości dla ludzi, którzy się skupiają” i nie jest jasne, jak ta misja będzie kontynuowana w ramach Twittera. Caldwell powiedział, że celem było, aby zespół Quill pomógł ” uczynić narzędzia do przesyłania wiadomości, takie jak DMs, bardziej użytecznym i ekspresyjnym sposobem prowadzenia rozmów.”Szanse są duże, jest to bardziej sytuacja Acqui-hire, w której Twitter chciał, aby zespół Quill pracował nad istniejącymi produktami Twittera. Biorąc pod uwagę, jak szybko Quill się wyłącza, jest całkiem jasne, że Twitter nie ma żadnego interesu w wydawaniu zasobów na ten istniejący produkt.

Jest to drugi duży zakup, który Twitter dokonał w ciągu ostatniego miesiąca-w połowie listopada Twitter kupił Threader, popularne narzędzie, które połączyło wątki tweetów w łatwiejszy do odczytania format. Podobnie jak zakup Quill, Twitter nie tracił dużo czasu na zamykanie Threadera-aplikacja ma zniknąć 15 grudnia. (Przynajmniej ma dłuższą żywotność niż Quill.) Threader ma zostać wprowadzony do usługi subskrypcji Twittera Blue; będziemy musieli sprawdzić, czy część spuścizny Quilla również tam trafi.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.