Twitter testuje filmy w stylu TikTok

Minęło zaledwie kilka miesięcy, odkąd Twitter zabił flotę, ale firma już eksperymentuje z nowym formatem wideo. Firma testuje nową funkcję “Tweet Take”, która pozwala użytkownikom udostępniać filmy reakcji wraz z cytatem.

Dzięki testowi użytkownicy Twittera mogą zdecydować się na wysłanie “Quote Tweet with reaction” zamiast typowego retweet lub Quote Tweet. Te “Tweet bierze”, jak nazywa je firma może być albo zdjęcie lub wideo, a oryginalny tweet zostanie osadzony jako overtop karty.

Koncepcja jest podobna do funkcji w krótkotrwałej funkcji flot Twittera, która umożliwiała użytkownikom udostępnianie tweetów z własnym komentarzem w formacie pełnoekranowym. Floty oczywiście nigdy tak naprawdę nie zyskały przyczepności, a firma wycofała tę funkcję niecały miesiąc po jej uruchomieniu.

W przeciwieństwie do flot, te filmy reakcji pojawią się na głównej osi czasu, podobnie jak każdy inny tweet, chociaż filmy będą wyglądać zauważalnie inaczej niż typowy retweet. (Chociaż użytkownicy mogą nagrywać reakcję w trybie pełnoekranowym, nie jest jasne, w jakim formacie pojawiają się na osi czasu. Skontaktowaliśmy się z Twitterem, aby uzyskać więcej informacji.)

Ale te” ujęcia ” są być może nawet bardziej podobne do filmów reakcji W Stylu TikTok, które często zawierają komentarz lub klip innego użytkownika jako źródło. Podczas gdy Twitter niekoniecznie zachęcał do tego typu interakcji w przeszłości, firma podejmowała kroki w celu stworzenia bardziej przyjaznych dla twórców funkcji, więc niekoniecznie jest zaskakujące zobaczenie tego rodzaju eksperymentu.

Oczywiście, podobnie jak użytkownicy Twittera zgłaszali obawy, czy floty mogą być używane do celowania w ludzi do nękania, dostosowane filmy reakcji również wydają się rodzajem funkcji, która może być dojrzała do nadużyć. Cytat tweety są już głównym źródłem dunking i zastraszania – które Twitter czasami próbował zniechęcić — więc nietrudno sobie wyobrazić, że te “Tweet bierze” może również stać się problematyczne. Nie jest również jasne, jak duży będzie początkowy eksperyment — Twitter często podgląda nowe pomysły i funkcje na wczesnych etapach, ale nie wszystkie przechodzą fazę testowania.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.