Twitter uruchamia zakupy na żywo z Walmartem

Twitter wskakuje na modę na zakupy na żywo.

Platforma społecznościowa przeprowadzi pierwszy test zakupów na żywo w przyszłym tygodniu we współpracy z Walmartem. Oprócz pilota transmisji na żywo, Twitter udostępni moduł sklepowy większej liczbie amerykańskich sprzedawców w nadchodzących tygodniach, a także menedżera zakupów na Twitterze, aby pomóc sprzedawcom we wprowadzaniu produktów i zarządzaniu nimi.

Walmart live shopping event poprowadzi wokalista Jason Derulo, który podczas 30-minutowego pokazu zaprezentuje elektronikę Walmart, artykuły gospodarstwa domowego, odzież i sezonowy wystrój. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 11.11.2011 r. 28 O 19: 00 ET we wszystkich kanałach społecznościowych Walmart i oznacza początek Cyber tygodnia Walmart.

Transmisja na żywo pozwoli użytkownikom przetestować najnowsze zakupy na Twitterze. Widzowie mogą sprawdzić zakładkę “sklep” i przełączać się między produktami i transmisją na żywo. Będą również mogli dokonywać zakupów na stronie internetowej Walmart w aplikacji, podczas gdy transmisja na żywo jest nadal prowadzona.

“Jesteśmy zaszczyceni, że Walmart na pokładzie jako pierwsza marka w historii, aby zorganizować wydarzenie Na Żywo zakupy na Twitterze,” Sarah Personette, Dyrektor ds. klienta Twittera, powiedział w oświadczeniu. “Walmart słynie z tego, że zapewnia klientom wciągające spojrzenie na ich produkty i cieszymy się, że możemy udostępnić to doświadczenie na Twitterze, pomagając im jednocześnie osiągnąć cele biznesowe.”

Zobacz Przewodnik Ad Age 2021 Social Commerce tutaj.