Twitter usunął tysiące kolejnych kont Chińskiej propagandy

Od 2018 r. Twitter często ujawnia wyniki swoich wysiłków na rzecz zamknięcia sieci kont powiązanych z kampaniami propagandy Państwowej. Firma poinformowała, że zawiesiła lub usunęła kolejne 3465 kont związanych z ośmioma operacjami w sześciu krajach.

Większość kont została zawieszona za naruszenie zasad manipulacji platformą i spamu. Wszystkie treści powiązane z kampaniami zostały usunięte.

Zdecydowanie największą siecią kont usuniętych tym razem przez Twittera była ta, która “wzmocniła narracje Chińskiej Partii Komunistycznej związane z traktowaniem ludności Ujgurów w Xinjiangu.”Wykryła i podjęła działania przeciwko 2048 takim kontom. Firma wykupiła również 112 kont związanych z Changyu Culture, firmą wspieraną przez regionalny rząd Xinjiang. 

Sieć 418 kont uczestniczących w “skoordynowanej nieautentycznej działalności”, która wspierała prezydenta Ugandy, Yoweri Museveni i jego Narodową Partię Ruchu Oporu, zniknęła. Tak samo jest grupa 276″ nieautentycznych ” kont, które głównie dzieliły się treściami wspierającymi działania rządu meksykańskiego związane z partiami politycznymi i zdrowiem publicznym.

W innym miejscu Twitter usunął 277 kont promujących poglądy wenezuelskiego rządu. Zawiesiła aplikację o nazwie Twitter Patria, z której korzystali ludzie podłączeni do usuniętych kont.

Nie ma też 268 kont, które składały raporty w złej wierze przeciwko grupie Praw Obywatelskich FichuaTanzania, jej założycielowi oraz członkom i zwolennikom. Niektórzy z nich również tweetowali prorządowe wiadomości. Wreszcie, Twitter twierdzi, że usunął dwie partie kont związanych z Rosją-16, które promowały prorosyjską perspektywę w Republice Środkowoafrykańskiej, i 50, które krytykowały obywatelski rząd libijski i promowały pozycję geopolityczną Rosji tam i w Syrii.

Od kiedy trzy lata temu zaczął ujawniać swoje wysiłki przeciwko związanym z Państwem kampaniom manipulacji, Twitter twierdzi, że usunął ponad 200 milionów tweetów i dziewięć terabajtów mediów z nimi związanych. Firma podjęła działania przeciwko działaniom pochodzącym z 17 krajów.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.