Twitter tasuje zespół wykonawczy po odejściu Jacka Dorseya

Trzech innych menedżerów Twittera otrzymuje nowe tytuły “general manager”; firma wcześniej nazywała swoich najlepszych menedżerów ” wiceprezesem.”Kayvon Beykpour, główny dyrektor ds. produktów konsumenckich, jest obecnie dyrektorem generalnym ds. produktów konsumenckich; Bruce Falck jest obecnie dyrektorem generalnym ds. produktów revenue; a Nick Caldwell jest obecnie dyrektorem generalnym “core tech”, zasadniczo zastępując nowego dyrektora generalnego Parag Agrawal, który wcześniej był dyrektorem ds. technologii firmy. 

Ruchy są częścią wysiłku “w celu zwiększenia odpowiedzialności, szybkości i wydajności operacyjnej”, powiedział Twitter w zgłoszeniu.

Nierzadko zdarza się, że firmy tasują najlepszych menedżerów po zmianie prezesa. Dorsey, współzałożyciel Twittera, który kierował serwisem społecznościowym przez ostatnie sześć lat, ustąpił w poniedziałek, powołując się na pragnienie, aby Twitter był “wolny od wpływu lub kierunku założyciela.”Nadal prowadzi Block Inc., firma zajmująca się płatnościami i finansami znana wcześniej jako Square, której był również współzałożycielem. 

Davis, który dołączył do Twittera w połowie 2019 roku po trzech latach w Meta Platforms Inc., jest kontrowersyjną postacią na Twitterze. niektórzy pracownicy mówią New York Times ‘ owi, że jego styl zarządzania nie pasuje do kultury firmy. W czwartek Davis napisał na Twitterze o wydarzeniu off-site, które odbył w tym tygodniu ze swoim zespołem, mówiąc ,że było to ” najważniejsze wydarzenie ostatnich dwóch lat na Twitterze.”

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.

– Bloomberg News