Twitter zaczyna eksperymentować z funkcjami zakupów w streamach na żywo

Po pierwszym poważnym ataku na e-commerce tego lata, Twitter rozpoczął testowanie nowego doświadczenia zakupów na żywo. Funkcja ta zasadniczo pozwala użytkownikom zarówno oglądać transmisję, jak i robić zakupy w tym samym czasie. Pierwsza transmisja na żywo z zakupów zadebiutuje 28 listopada o 19: 00 ET, kiedy Walmart poprowadzi transmisję na żywo z Jasonem Derulo w stylu Cyber Week. Autor piosenek spędzi około 30 minut rozmawiając o różnych produktach, w tym o elektronice i wystroju domu.

“Transmisja na żywo na Twitterze daje firmom możliwość nawiązania kontaktu z najbardziej wpływowymi fanami, a dodanie możliwości robienia zakupów do tego doświadczenia jest naturalnym rozszerzeniem przyciągania i angażowania odbiorców” – powiedział Twitter o tej funkcji.

Twitter rozpoczął również testowanie “Menedżera zakupów”, który mówi, że pomoże w wdrożeniu sprzedawcy. Dodatkowo firma rozszerza dostępność modułu ” Sklep.”Po raz pierwszy ogłoszone w lipcu narzędzie pozwala markom i firmom dodać karuzelę do swojego profilu, która może wyróżnić wybrane produkty. W nadchodzących tygodniach firma twierdzi, że wprowadzi tę funkcję do większej liczby sprzedawców w USA.

W porównaniu z innymi platformami społecznościowymi, Twitter powoli angażuje się i dodaje funkcje e-commerce. Fakt, że firma dodaje teraz wiele funkcji zakupowych, sugeruje, że postrzega e-e-commerce jako dużą część swojej przyszłości.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.