Wielka Brytania proponuje ostrzejsze zasady, aby przestać wprowadzać w błąd reklamy crypto

Papa John ‘ s, Arsenal

Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne wśród brytyjskiej opinii publicznej. FCA opublikował badania na temat własności konsumentów krypto w czerwcu, że okazało się, że ludzie przekonani przez reklamy były znacznie bardziej prawdopodobne, aby żałować swoich zakupów. Szacuje się, 2.3 milionów ludzi w Wielkiej Brytanii posiadają cryptocurrencies. 

Ostatnie działania U. K. regulatorzy mają na celu nie tylko gigantów branży, takich jak crypto wymiany Coinbase Global Inc. i Kraken, ale także szereg marek domowych z promocjami kryptograficznymi, w tym Papa John ‘ s Pizza i drużyna piłkarska Arsenal Football Club. 

Ostatnio brytyjski Urząd ds. standardów reklamowych zakazał dwóch Crypto.com reklamy, ostrzegając firmę, aby upewnić się, że nie ” nieodpowiedzialnie skorzystać z braku doświadczenia konsumentów lub łatwowierność nieodpowiedzialnie zachęcając do inwestowania w kryptowaluta za pomocą karty kredytowej.”W zeszłym roku Reklama na Instagramie celebryty Kim Kardashian wywołała gniew Charlesa Randella, przewodniczącego FCA, który wezwał do przyznania organom regulacyjnym większych uprawnień w celu ochrony konsumentów. 

Cryptoassets są “priorytetem red-alert” dla ASA, Toby King, rzecznik Urzędu reklamy, powiedział w oświadczeniu wysłanym e-mailem we wtorek, że z zadowoleniem wiadomości Skarbu Państwa. “Dostosowanie regulacji dotyczących reklam takich produktów do innych produktów finansowych zapewni większą pewność i wzmocni ochronę konsumentów” – dodał.

Agencja reklamowa będzie nadal ograniczać reklamy wprowadzające w błąd lub nieodpowiedzialne cryptoasset, które wchodzą w zakres naszych kompetencji i będzie ściśle współpracować z FCA, aby kontynuować ochronę konsumentów w dłuższej perspektywie, ” król powiedział.

FCA już zakazał sprzedaży pochodnych krypto do klientów detalicznych, uznając, że nie reguluje bazowych cryptocurrencies. Firmy krypto są zobowiązane do spełnienia standardów FCA w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy. 

Niektórzy obserwatorzy kryptowalut twierdzą, że nowe przepisy i coraz większa jasność przepisów mogą ostatecznie okazać się pomocne w miarę dojrzewania branży. Nowe przepisy “może być wyraźną wskazówką, że rząd Wielkiej Brytanii zamierza regulować rynek, który wydaje się być niepowstrzymany i nieunikniony z powodu zwiększonej masowej adopcji”, powiedział Walid Koudmani, analityk rynku w financial brokerage XBT, powiedział w oświadczeniu wysłanym e-mailem. – Mogłoby to nie tylko chronić obecnych uczestników tego rynku, ale także ostatecznie zachęcić nowych inwestorów do przyłączenia się, ponieważ wyeliminowałoby jedną z głównych barier wejścia, na którą napotykają niektórzy, brak regulacji.”

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.

– Bloomberg News