Uber rozważa wysyłanie żółtych taksówek w Nowym Jorku

Uber może zrekompensować niedobory sterowników, przywracając starą funkcję. The New York Post raporty Uber lobbował szefa nowojorskiej Komisji taksówek i limuzyn w sprawie “potencjału” wysyłania legendarnych żółtych taksówek w okolicy. Szczegóły dotyczące lobbingu nie zostały ujawnione w publicznym ujawnieniu, ale opis sugerował, że wywołasz taksówkę z Aplikacji Uber, tak jak mogłeś we wcześniejszych dniach firmy.

Poprosiliśmy Ubera o komentarz, chociaż odmówił rozmowy z The Post. Rzecznik TLC uniknął dyskusji o szczegółach, mówiąc jedynie, że Komisja “spotyka się często” z licencjobiorcami w celu zbadania pomysłów i że koncentruje się na wysiłkach na rzecz pomocy kierowcom zmagającym się z zadłużeniem taksówek.

Yellow cab hailing może wydawać się niezwykłym wyborem dla firmy, która rutynowo zderzyła się z przemysłem taksówkowym i jest często obwiniana o patroszenie popytu na taksówki w Nowym Jorku. Uber prawdopodobnie będzie musiał ponownie przemyśleć swoje prowizje, aby zrekompensować taksówkarzom, którzy płacą wysokie koszty, aby działać w mieście, i nadal może stawić czoła opozycji politycznej, biorąc pod uwagę jego historię.

Mimo to łatwo zrozumieć, dlaczego Uber może rozważyć zaoferowanie taksówek w Nowym Jorku. Ożywienie zwiększyłoby szanse pasażerów na zaliczenie jakiejś jazdy przez aplikację Uber, nawet jeśli nie ma wystarczającej liczby kierowców do wspólnego przejazdu. To może sprawić, że nowojorczycy będą korzystać z Aplikacji Uber i zwiększyć szanse, że skorzystają z bardziej znanych opcji firmy.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.