Rząd Wielkiej Brytanii ogłasza oficjalne represje na “wprowadzające w błąd” reklamy crypto

Rząd Wielkiej Brytanii ujawnił, że planuje zaktualizować swoje przepisy w celu “przynieść promocję kryptoassets w zakresie przepisów finansowych promocji.”Że zapewni wszelkie promocji krypto odbędzie się na tych samych standardach jak promocja na akcje, akcje i produkty ubezpieczeniowe. Jest również zgodny z zasadami określonymi przez Financial Conduct Authority (FCA).

Rządy niedawno zaczęły rozprawiać się z reklamami kryptograficznymi w celu ochrony konsumentów przed oszustwami, z którymi mogą nie być zaznajomieni. Hiszpański rząd jest obecnie ustalenia zasad, w jaki sposób wpływowych i ich sponsorzy promować cryptocurrencies. Tymczasem władze Singapuru poprosiły firmy krypto wprost nie sprzedawać swoje usługi do publicznej wiadomości. Jednym z rodzajów oszustw jest “pompa i zrzut”, w którym oszuści znajdują sposoby na sztuczne zawyżanie wartości kryptowaluty i nakłanianie ludzi do inwestowania w nią pieniędzy. Następnie rozładowują swoje akcje, gdy wartość jest wysoka, aby zarobić dużo pieniędzy, obniżając w ten sposób wartość monety. 

Według rządu brytyjskiego, około 2.3 milion ludzi w kraju są obecnie uważa się właścicielem kryptoasset. Podczas gdy popularność kryptowalut rośnie, badania FCA sugerują (PDF), że poziom zrozumienia potencjalnych inwestorów na ich temat spada. Oznacza to, że ludzie mogą nie być w pełni świadomi ryzyka związanego z inwestowaniem w nie, co dodatkowo wspiera ” przypadek interwencji regulacyjnej w celu zapewnienia, że promocje cryptoasset są uczciwe, jasne, i nie wprowadzają w błąd. “

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.