Polski watchdog grilluje Meta za bezpieczeństwo dziecka w VR

Meta ma większą kontrolę nad swoim podejściem do bezpieczeństwa dzieci. Biuro komisarza ds. informacji w Wielkiej Brytanii (ICO) powiedziało The Guardian w oświadczeniu, że planuje ” dalsze dyskusje “z metą na temat zgodności zestawu słuchawkowego Quest 2 VR z niedawno ustanowionym kodem dla dzieci, który priorytetuje” najlepsze interesy ” młodych użytkowników. Watchdog chce ustalić, czy zestaw słuchawkowy Meta i usługi VR robią wystarczająco dużo, aby chronić prywatność i dane Dzieci.

Baronowa Beeban Kidron, która opracowała kod, obawiała się, że platforma Meta ułatwi dzieciom logowanie się i zaryzykuje nadużyciami, nękaniem i wyraźnymi treściami. Meta może wymagać konta na Facebooku (a zatem, że użytkownik ma co najmniej 13 lat), ale to nie znaczy, że implementuje wymagane sprawdzanie wieku kodu. Dzieci mogą wskoczyć do potencjalnie niebezpiecznych czatów VR, po prostu “zaznaczając pole”, aby powiedzieć, że są wystarczająco duże, powiedział Kidron.

Rzecznik Meta powiedział The Guardian internetowy gigant był “zaangażowany “w honorowanie kodu dla dzieci i był” pewny”, że jego sprzęt VR spełnia wymagania kodu. Przedstawiciel podkreślił, że regulamin nie zezwala dzieciom poniżej 13 roku życia na korzystanie z produktów,ale nie rozwiązuje obaw, że zbyt łatwo było zignorować tę politykę. Firma obiecała już program o wartości 50 milionów dolarów, aby upewnić się, że jej rozwój metaverse jest zgodny z przepisami i regulacjami.

Wielka Brytania może wymierzyć wiele kar, jeśli ICO stwierdzi, że Meta naruszył Kodeks. Chociaż urzędnicy mogą zrobić niewiele więcej niż wydać ostrzeżenie, mogą również nałożyć grzywnę na metę albo stałą kwotę do 17,5 miliona funtów (około 23,8 miliona dolarów) lub nawet 4 procent jej światowego obrotu-ponad 10 miliardów dolarów. Istnieje przynajmniej pewna presja na metę, aby wzmocnić bezpieczeństwo dzieci w VR, nawet jeśli ma to na celu ochronę finansów firmy.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.