Um nazywa Joe DeMiero CEO USA

Globalna sieć agencji medialnych IPG Mediabrands, zatrudniła Joe DeMiero jako najnowszego amerykańskiego CEO. Przejmuje rolę Lynn Lewis, która przenosi się do globalnego dyrektora ds. marketingu Mediabrands. 

Subskrybuj Ad Age teraz, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i analizy branżowe.

Ze skutkiem natychmiastowym DeMiero będzie odpowiedzialny za amerykańską strategię, kierunek i operacje dla 11. największej agencji medialnej na świecie, zgodnie z Ad Age Datacenter. Będzie on podlegał bezpośrednio CEO UM Global Eileen Kiernan i nadzorował zarządzanie dla amerykańskich klientów agencji, w tym USPS, E. J. Gallo, Rocket Mortgage, Zillow i innych.  

Relacje jeden do jednego

“UM nieustannie wprowadza innowacje i rzuca wyzwanie branży w krytycznych kwestiach, aby wywierać wpływ na jej pracowników i klientów”, powiedział DeMiero w oświadczeniu. “Nie mogłem być bardziej podekscytowany dołączeniem do tej niesamowicie połączonej społeczności i zespołu kierowniczego w czasie, gdy agencja przeżywa wielki wzrost i sukces.”

Dodał: “mamy możliwość dalszego łączenia niezbędnych zdolności do budowania wartościowych relacji między markami a konsumentami, w każdym momencie podróży.”

DeMeiro wchodzi do Mediabrands z Publicis Groupe ‘ s Hawkeye, gdzie był CEO współpracującym z takimi klientami jak Google, AT&T, USAA i Capital One. W Hawkeye założył TiltShift, spółkę holdingową zajmującą się immersive reality capability, oraz CloudTix, pierwszą mobilną platformę biletową software-as-a-service. Wcześniej zajmował stanowiska kierownicze w Saatchi & Saatchi i SapientRazorfish.

Catherine Benison, CEO Select Resources International, pracowała z DeMiero w jego poprzedniej roli w Hawkeye i mówi, że jest dynamicznym i silnym liderem. “Wydawał się mieć znaczący wpływ na ten sklep” – dodała.