Dyrektor ds. rynku um wyjaśnia swoją nową rolę

W jaki sposób jest to wyjątkowa rola?

Wydaje nam się, że to trochę wywraca tradycyjną inwestycję na głowę, przechodząc do przeszłości, patrząc na strategie inwestycyjne w poszczególnych kanałach, i naprawdę patrząc na kanały inwestycyjne w całym porcie, media plany w tych kanałach w bardziej znaczący sposób. Technologia, która naprawdę pozwala nam zidentyfikować naszych odbiorców w bardziej przejrzysty sposób i zoptymalizować portfolio partnerów medialnych, bardziej zoptymalizować na różnych platformach, jest naprawdę tym, czego szukamy. I jestem tym podekscytowany.

Dlaczego ta rola jest teraz konieczna?

Fragmentacja krajobrazu wideo, w szczególności, stała się teraz tak duża, i trzeba myśleć o społeczeństwie w tym samym obszarze, ale nic już nie żyje w tym jednym wiadrze. Wszystkie te linie się zamazały. Myślę, że czas jest właściwy, bo jeśli zapytam 22-latka, czym jest telewizor, to na przykład moja matka ma zupełnie inną odpowiedź. I jeśli pomyślicie, w świecie “przecinarek do sznurków “i” przecinarek do sznurków”, Jak mogę lepiej dotrzeć do tych odbiorców, ponieważ jest to świat naprawdę rozdrobniony. I te kwestie zatarły się odnośnie tego, co uważają za rozrywkę i jak konsumują treści.

Oczywiście, biorąc pod uwagę wszystkie zmiany w pomiarach, które się teraz dzieją, to pozwala nam spojrzeć na rzeczy bardziej wielokanałowo, jak również. Wiele z tego, nad czym pracujemy, to konfiguracja narzędzi, które będą w technologii, które będą kluczowe, aby pomóc nam w nawigacji. W ostatnich tygodniach skupiałem się na technologii.

Czy będziesz miał konkretny zespół?

Pracujemy nad tym, jak będzie wyglądał zespół. Będziemy mieli określoną grupę ludzi, którzy są bardzo wykwalifikowani w roli typu strategii marketplace. I idealnie, będziemy mieli ludzi, którzy skupią się na partnerach medialnych w określonych obszarach, a także na aktywizacji. 

Chcielibyśmy zatrudnić od środka. Mamy niesamowity talent. Więc moim pierwszym wyborem jest zawsze patrzeć od wewnątrz. Ale oczywiście dywersyfikacja naszego talentu jest również dla nas kluczowym celem—chcę mieć pewność, że zatrudniamy pracowników, gdy myślimy o odbiorcach, do których chcemy dotrzeć. Posiadanie zróżnicowanej siły roboczej jest kluczowe.

Jakie masz cele w tej roli?

Odpowiedzialność mediów jest naszym ogromnym celem. Z pewnością jest to coś, co szczególnie mnie pasjonuje. Rozliczamy naszych partnerów medialnych. Po drugie, naprawdę chcę mieć pewność, że otrzymujemy najwięcej dla naszych klientów na rynku z perspektywy negocjacji, więc upewniając się, że otrzymujemy największą wartość i ich zwrot za ich dolara. 

Nasi Partnerzy medialni od kilku lat rozwijają swoją ofertę ponad jedną rzecz i jeden kanał. Partnerzy, z którymi cieszę się, że mogę pracować, są gotowi przesunąć kopertę na to, jak patrzymy na rzeczy i jak je mierzymy. Zmienia sposób prowadzenia interesów.

Zobacz reklamodawców roku 2021 Ad Age tutaj.

Co przewidujesz jako wyzwania?

Cóż, pomiary nadrabiają zaległości, ale pomiaru jeszcze nie ma. Na pewno ewoluuje w szybkim tempie, ale nie jest doskonały i nadal będzie ewoluować. Tak więc, jak to się zmienia, to sprawia, że jest to trochę trudne. Myślę, że kolejnym wyzwaniem jest to, że naprawdę zmieniamy nasz sposób myślenia, aby wyrwać się z niektórych ścian ustawionych w silosie, które były tam w przeszłości.