Under Armour drops sneaker NFT na cześć 3-punktowego rekordu Stephena Curry ‘ ego

Under Armour ‘ s Curry NFT collection zawiera 2974 egzemplarze—po jednym dla każdego z graczy w karierze trzy punkty prowadzące do rekordu. Są one dostępne za $333 każdy, a wpływy idą do organizacji charytatywnych poświęconych poprawie dostępu młodzieży do sportu.

Najnowsze wiadomości sugerują, że Under Armour przygotowuje się do wejścia na metawers za marką Curry. Firma na początku tego miesiąca złożyła wniosek o znak towarowy dla Logo ” SC3 ” Curry, starając się wykorzystać projekt dla wielu towarów i programów do użytku w wirtualnych światach, na sali konferencyjnej. Podejście odzwierciedla podejście firmy Nike, która również złożyła wniosek o znak towarowy na tygodnie przed aktywacją Nikeland na Roblox. 

Inne firmy odzieżowe sportowe, które wykazały zainteresowanie metaverse to Adidas, który uruchomił kolekcję NFT w zeszłym tygodniu we współpracy z liderem Crypto Bored Ape Yacht Club.

Jeśli chodzi o Curry, sportowiec jest najnowszym przykładem Gwiazdy wprowadzającej swoją osobistą markę w metaverse. Curry wydał wczoraj kolekcję NFT z crypto exchange FTX, która również świętuje swój trzypunktowy rekord. Podobne wysiłki podjęli gimnastyczka Olimpijska Simone Biles i rozgrywający NFL Tom Brady.