Amerykańskie przepisy regulujące, które Google naruszyło w sprawie patentów na głośniki Sonos

Amerykańska Komisja Handlu Międzynarodowego zgodziła się z twierdzeniami Sonos, że Google naruszyło patenty mówcy i obsady. Pierwsza decyzja została wydana już w sierpniu, a to finalizuje orzeczenie, które zabrania Google importowania produktów, które naruszają własność intelektualną Sonos. Ponieważ Google produkuje swoje produkty w Chinach, oznacza to, że nie będzie w stanie wysłać ich do USA, gdy zakaz importu wejdzie w życie w ciągu 60 dni.

Sonos pozwał Google w 2020 r.za pięć patentów, w tym jeden, który szczegółowo opisuje technologię umożliwiającą synchronizację głośników bezprzewodowych. Jako The New York Times uwagi, produkty, których to dotyczy, obejmują domowe inteligentne głośniki Google, Telefony i komputery Pixel, a także urządzenia Chromecast. Podczas gdy Google stoi w obliczu zakazu importu, rzecznik powiedział, że gigant technologiczny nie spodziewa się, że orzeczenie zakłóci jego zdolność do importu i sprzedaży urządzeń. 

“Chociaż nie zgadzamy się z dzisiejszą decyzją, doceniamy, że Międzynarodowa Komisja Handlu zatwierdziła nasze zmodyfikowane projekty”, powiedział rzecznik Protokół. “Będziemy dążyć do dalszego przeglądu i nadal będziemy bronić się przed niepoważnymi roszczeniami Sonos dotyczącymi naszego partnerstwa i własności intelektualnej .”Komisja nie zakwestionowała tych alternatywnych projektów w swojej ostatecznej decyzji, co oznacza, że Google może je wdrożyć. 

W rzeczywistości zespół Nest ogłosił niedawno pewne zmiany w grupach mówców, które według niego są ” spowodowane niedawnym orzeczeniem prawnym.”Najbardziej zauważalną zmianą jest to, że w przyszłości użytkownicy nie będą już mogli regulować głośności wszystkich głośników w grupie jednocześnie. Zamiast tego musieliby dostosować każdy głośnik indywidualnie.

Eddie Lazarus, dyrektor prawny Sonos, przyznał w oświadczeniu, że istnieje możliwość, że “Google będzie w stanie obniżyć lub wyeliminować funkcje produktów w sposób, który obejdzie zakaz importu wprowadzony przez ITC.”Powiedział jednak, że produkty giganta technologicznego będą nadal “naruszać dziesiątki patentów Sonos” — to znaczy, chyba że Google zapłaci honoraria licencyjne Sonos za swoje technologie. 

Cała jego wypowiedź brzmi:

“Doceniamy fakt, że ITC ostatecznie zatwierdziło pięć patentów Sonos będących przedmiotem niniejszej sprawy i jednoznacznie orzekło, że Google narusza wszystkie pięć patentów. Jest to powszechne zwycięstwo, które jest niezwykle rzadkie w sprawach patentowych i podkreśla siłę obszernego portfolio patentowego Sonos i pustkę odmowy kopiowania przez Google. Patenty firmy Sonos obejmują przełomowy wynalazek niezwykle popularnych funkcji domowego audio, w tym konfigurację do sterowania domowymi systemami audio, synchronizację wielu głośników, niezależną regulację głośności różnych głośników i parowanie głośników stereo. 

Istnieje możliwość, że Google będzie w stanie obniżyć lub wyeliminować funkcje produktu w sposób, który obejdzie zakaz importu nałożony przez ITC. Mimo że Google może poświęcić doświadczenia konsumentów, próbując obejść ten zakaz importu, jego produkty nadal będą naruszać dziesiątki patentów Sonos, jego wykroczenia będą się utrzymywać, a należne Sonos szkody będą nadal narastać. Alternatywnie, Google może — jak już zrobiły to inne firmy-zapłacić uczciwą opłatę licencyjną za przywłaszczone technologie.”

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od rodzica Kompania. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.