Mieszkańcy USA mogą zamówić bezpłatne testy covid-19 w domu od 19 stycznia

Rok, 10 miesięcy i osiem dni po tym, jak Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię COVID-19, Amerykanie będą mogli zamówić bezpłatne, domowe testy od rządu. Od 19 stycznia będziecie mogli odwiedzić COVIDTests.gov i poproś o testy, które zostaną wysłane do Twojego domu.

Na razie strona ma tylko landing page w języku angielskim i hiszpańskim. Zauważa, że koszty wysyłki również zostaną pokryte.

Administracja Biden kupuje miliard at-home, szybkich testów, aby dać mieszkańcom USA za darmo. Mamy nadzieję, że każdy ma test pod ręką, kiedy go potrzebuje. Biały Dom powiedział, że 500 milionów tych testów będzie dostępnych 19 stycznia. Na początku będziesz mógł zamówić cztery na adres zamieszkania.

Linia telefoniczna jest skonfigurowana, aby ci, którzy nie mają dostępu do strony internetowej, mogli złożyć zamówienie. Administracja twierdzi, że współpracuje z krajowymi i lokalnymi organizacjami, aby pomóc ludziom w zagrożonych i ciężko dotkniętych społecznościach w zabezpieczeniu testów.

Jedna ważna rzecz do zapamiętania: testy będą zwykle wysyłane w ciągu 7-12 dni od zamówienia. Ta oś czasu nie będzie niezwykle przydatna dla osób, które wykazują objawy COVID-19 lub mają bliski kontakt z pozytywnym przypadkiem i nie mają pod ręką testu w domu. 

Mimo to, warto zaopatrzyć się w te bezpłatne testy, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak duże są one zapotrzebowanie. Nawet konta na Twitterze znane z tego, że pomagają ludziom zabezpieczyć nowe konsole do gier, dostarczają alerty giełdowe do testów COVID-19.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.