Parowy pokład Valve zostanie dostarczony dopiero w 2022 roku

Valve opóźniło uruchomienie pokładu parowego o dwa miesiące. Przenośny Komputer PC rozpocznie teraz wysyłkę w lutym 2022 r., a nie w grudniu tego roku, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Firma obwinia opóźnienie za trwający globalny kryzys półprzewodników, który wpłynął na wszystko, od cen GPU po produkcję samochodów. 

“Przykro nam z tego powodu — dołożyliśmy wszelkich starań, aby rozwiązać problemy globalnego łańcucha dostaw, ale z powodu niedoborów materiałowych komponenty nie docierają do naszych zakładów produkcyjnych na czas, abyśmy mogli dotrzymać naszych początkowych dat premiery” – powiedział Valve.

Jeśli wcześniej zamówiłeś pokład parowy, zachowasz swoje obecne miejsce w linii rezerwacji, ale data, w której statek zostanie wysłany, zostanie cofnięta. Valve powiedział, że zaktualizuje szacunki wysyłki wkrótce po dzisiejszym ogłoszeniu. Podczas gdy każde opóźnienie piecze, czas ten przynajmniej dopasowuje się do wydania głównych gier, takich jak Elden Ring oraz Dying Light 2.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.