Firma Verizon może gromadzić dane przeglądania, nawet jeśli użytkownik wcześniej zrezygnował

Zmiany wprowadzone przez Verizon w programie Selects zmieniły również przynajmniej niektóre ustawienia prywatności subskrybentów. Verizon (Engadget“s była spółka dominująca) zbierała dane o lokalizacji użytkowników, przeglądaniu stron internetowych i korzystaniu z aplikacji mobilnych, aby wysyłać im wiadomości marketingowe lub oferty w ramach selekcji, chociaż subskrybenci mogli zrezygnować, jeśli chcieli. Jako Ars Technica uwagi: przewoźnik niedawno zastąpił swój program Selects programami Verizon Custom Experience Plus i Custom Experience. I to wszystko dobrze, z wyjątkiem tego, że użytkownicy otrzymywali e-maile z informacją, że zostali automatycznie zapisani.

W wiadomości e-mail firma Verizon oświadczyła, że zostaną one uwzględnione w programach, co oznacza, że ich dane będą gromadzone, nawet jeśli wcześniej zrezygnowały z udziału w selekcjach. Custom Experience gromadzi tylko historię przeglądania i korzystania z aplikacji, podczas gdy wersja Plus gromadzi również informacje o lokalizacji i dane o numerach, na które użytkownicy dzwonią. 

Na stronie FAQ firma Verizon powiedziała, że nie sprzedaje informacji o użytkownikach, ale udostępnia je usługodawcom, którzy z nimi współpracują. “Usługodawcy ci są zobowiązani do wykorzystywania informacji wyłącznie w celach określonych przez Verizon, a nie w celach marketingowych lub reklamowych własnych lub innych” – napisała spółka. Przewoźnik napisał również, że przegląda informacje nie dłużej niż 6 miesięcy. Przechowuje informacje o lokalizacji i numerze telefonu przez około rok. 

Aby usunąć się z programu, użytkownicy będą musieli ponownie zrezygnować. Chociaż jesteśmy pewni, że wielu subskrybentów nie doceniłoby zapisania się do programów marketingowych, w których wcześniej nie brali udziału, wypisanie się z nich jest przynajmniej łatwe. Mogą przejść do strony preferencji prywatności swojego konta Verizon lub “Mój Verizon” w aplikacji mobilnej i przejść do “Zarządzaj ustawieniami” lub “Zarządzaj ustawieniami prywatności”, aby wyłączyć oba programy. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.