ViacomCBS, WarnerMedia – sprzedaż sieci CW

Mark Pedowitz, CEO sieci CW, powiedział współwłaścicieli ViacomCBS Inc. oraz AT & T Inc.WarnerMedia “badają strategiczne opcje w celu optymalizacji wartości ich joint venture” w okresie wielkich zmian w oglądaniu telewizji.

“Ten przełomowy czas w naszej branży doprowadził do szeregu działań biznesowych w firmach medialnych i treściowych”, napisał Pedowitz w notatce do pracowników w czwartek. “Jest zbyt wcześnie, aby spekulować, co może się wydarzyć, ale obiecujemy, że będziemy Cię informować na bieżąco, gdy dowiemy się więcej.”

Viacom i WarnerMedia od miesięcy rozważają sprzedaż całości lub części sieci. według osób zaznajomionych z dyskusjami, które prosiły o nieujawnianie się, ponieważ rozmowy są prywatne. Wśród potencjalnych nabywców jest Nexstar Media Group Inc., właściciel dużej stacji telewizyjnej z wieloma filiami CW. Rzecznik NexStar odmówił komentarza.

Założona 15 lat temu jako wspólne przedsięwzięcie dwóch gigantów medialnych, The CW to bezpłatna, bezprzewodowa sieć skupiająca się na nastolatkach i młodych dorosłych. Jego przeboje to szereg superbohaterów DC Comics, a także “All American”, szkolny dramat piłkarski.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.