Volvo wprowadza integrację YouTube i Google Home do swoich pojazdów

Volvo twierdzi, że będzie pierwszym producentem samochodów, który zaoferuje bezpośrednią integrację z Google Home w swoich samochodach. Będziesz mógł zdalnie sterować niektórymi funkcjami za pomocą Asystenta Google. Możesz powiedzieć telefonowi, aby zamknął drzwi lub poprosić inteligentnego głośnika, aby zaczął rozgrzewać samochód, gdy przygotowujesz się do opuszczenia domu.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest potrzebne dla “bardziej czułych poleceń”, takich jak odblokowanie drzwi. Możesz również dowiedzieć się informacji związanych z samochodem za pośrednictwem Asystenta Google.

Więcej funkcji zostanie dodanych później, takich jak opcja planowania ładowania. Volvo wdroży integrację Google Home w najbliższych miesiącach. Aby z niego korzystać, potrzebny jest system informacyjno-rozrywkowy z systemem Android połączony z aplikacją Volvo Cars oraz urządzenie z obsługą Asystenta Google.

Nie pierwszy raz widzimy integrację z platformami connected home w samochodach. Właściciele GM I BMW mogą kontrolować inteligentne urządzenia domowe z pojazdów z wbudowaną Alexą,podczas gdy Samsung i Google wprowadzili Pulpit Nawigacyjny SmartThings do niektórych modeli z Androidem Auto. Mimo to Google Home jest jedną z bardziej znanych połączonych platform domowych. Jeśli masz inteligentny głośnik z włączonym Asystentem Google, te funkcje mogą się przydać.

Ponadto YouTube będzie pierwszą usługą streamingu wideo w systemie infotainment Volvo. Będziesz mógł pobrać aplikację ze Sklepu Play. Producent samochodów oferuje nieograniczoną ilość danych na niektórych rynkach, więc możesz oglądać tyle filmów, ile chcesz, nie martwiąc się o utratę limitu danych.

Ze względów bezpieczeństwa możesz oglądać filmy z YouTube na ekranie tylko wtedy, gdy samochód stoi. Dzięki temu Volvo uniknie kontrowersji, w jakie ostatnio uwikłana była Tesla, kiedy okazało się, że gry można grać w systemie infotainment podczas jazdy samochodem. Firma powiedziała, że wyłączy tę opcję po tym, jak NHTSA powiedział, że zajmuje się sprawą.

Inne aplikacje, które właściciele Volvo będą wkrótce mogli pobrać do swojego systemu informacyjno-rozrywkowego, to aplikacje nawigacyjne Sygic i Flitsmeister; aplikacje do ładowania ChargePoint i Plugshare; oraz usługi parkingowe SpotHero i ParkWhiz.

Na początku tego tygodnia Volvo ogłosiło, że wykorzysta Chipsety samochodowe Qualcomm do zasilania systemów infotainment w Polestar 3 i jego nadchodzącej elektrycznej EV. Producent twierdzi, że Platformy Snapdragon cockpit sprawią, że systemy będą bardziej responsywne i ponad dwa razy szybsze.

Śledź najnowsze wiadomości z targów CES 2022 tutaj.!

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.