Volvo zadebiutuje w Kalifornii z funkcją “self-driving” Ride Pilot

Volvo zadebiutuje w Kalifornii jako “Ride Pilot”, czyli autonomiczna funkcja jazdy podobna do Tesli-poinformował w środę Producent samochodów podczas targów CES 2022. Po dopuszczeniu do użytku na autostradach Volvo twierdzi, że zaoferuje Ride Pilot jako płatny dodatek subskrypcyjny dla nowego elektrycznego SUV-a, który planuje ujawnić jeszcze w tym roku. Później wprowadzi tę funkcję na inne rynki na całym świecie.

Firma współpracowała z zenseact i lidar developer Luminar, aby stworzyć Ride Pilot, a obecnie testuje tę funkcję w Szwecji. Jak można się domyślić z zaangażowania Luminara, Ride Pilot wykorzysta technologię LiDAR, która stawia Volvo w sprzeczności z Teslą. CEO Elon Musk słynnie nazwał tę technologię “kulą” podczas rozmowy o zarobkach 2018. Według Volvo, Ride Pilot wykorzysta Czujnik LiDAR Luminar Iris uzupełniony o osiem kamer,16 czujników ultradźwiękowych i pięć radarów, aby umożliwić oprogramowanie do oceny głębokości. Dodatkowo, firma twierdzi, że będzie wypychać ciągłe aktualizacje over-the-air, aby zapewnić, że funkcja jest Bezpieczna w użyciu. 

“Kiedy mówimy samojezdny, mamy na myśli samojezdny. Będzie to funkcja lub funkcja, w której samochód jest rzeczywiście odpowiedzialny za jazdę, więc nie będziesz musiał trzymać rąk na kierownicy i nie będziesz musiał spuszczać wzroku z drogi” – powiedział Martin Kristensson, szef działu reklamy i mobilności w Volvo.

Volvo mówi, że rozpocznie testowanie Ride Pilot w Kalifornii w połowie 2022 roku. Wybrał Państwo za korzystne stanowisko regulacyjne w sprawie pojazdów autonomicznych.   

Śledź najnowsze wiadomości z targów CES 2022 tutaj.!

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.