VW rusza na maraton global media pitch

Kolejny dzień, kolejny masowy przegląd mediów.

Tym razem jest to grupa Volkswagena, której markami są: VW, Audi, Skoda i Seat. Kontrakt VW z firmą Omnicom (zatrudniony w 2016 roku) wygasa pod koniec 2023 roku, więc wygląda na to, że będzie to kolejny maraton. VW, który wydaje około 4 mld dolarów, powiedział kampanii: “w nadchodzącym roku odbędzie się regularny przetarg na kontrakt agencji medialnej grupy Volkswagen, który trwa od 2016 roku i trwa do końca 2023 roku.

“To będzie odpowiedzialność Jasona Lusty, który przejął marketing grupy oprócz marki i strategii marketingowej.”Lusty był m.in. szefem marketingu w Audi i Seacie.

VW i, rzeczywiście, Audi słynęło z reklam, sięgając aż do Doyle’a Dane Bernbach w latach 60-tych (“Lemon” i wszystkie te dla chrząszcza) i lat dobrych rzeczy z BBH Dla Audi. Podobnie jak inne firmy motoryzacyjne, w ostatnich latach wolano skupić się na Cyfryzacji kosztem (niektórzy mogą powiedzieć) utraty tych ciężko zarobionych tożsamości.

W dzisiejszych czasach agencje medialne decydują o tym ze względu na samą wagę pieniędzy: coraz trudniej jest przekonać takich klientów o zaletach klasycznej kampanii reklamowej, gdy ktoś z tyłu mówi: YouTube ma lepszą wartość.

VW jest z pewnością jednym z około 50 głównych globalnych klientów, których konsultant Avi Dan zidentyfikował w ostatnim artykule jako tych, na których koncentrowały się wielkie Holdingi, tych, których billings miał wagę, aby przesunąć tarczę pod względem wyników finansowych.

WPP prawie na pewno wróci do ramy (Ford pozwoli), podobnie jak Publicis (podobnie jak Mercedes.) Pewna jest, że za każdym razem, gdy ta wysokość zostanie rozwiązana, zwycięzca będzie chwalony za swoje możliwości” oparte na danych “i” zwinne “lub” zwinne ” podejście (usuń, jeśli to konieczne.)