VW ujawni swój identyfikator produkcji.Buzz microbus EV 9 marca

Nie będziesz musiał długo czekać, aby zobaczyć uczciwą, produkcyjną wersję ID Volkswagena.Buzz minivan. Szef grupy VW Herbert Diess ogłosił, że jego firma zadebiutuje reinkarnowanym mikrobusem 9 marca. Nie podzielił się czymś więcej poza szkicem, ale testy VW z samojezdnym prototypem sugerują, że gotowy van nie straci wielu wskazówek projektowych z inspirowanej nostalgią koncepcji.

Dowód.Buzz ma wystartować w Europie jeszcze w 2022 roku, a dotrzeć do amerykańskich wybrzeży w 2023 roku. Będziesz musiał “zadowolić się” modelem dla pasażerów o długim rozstawie osi w USA, gdzie Europejczycy otrzymają krótki rozstaw osi i modele komercyjne. Europa jest również bardziej skłonna do uzyskania wariantu samojezdnego. Modele wejściowe mogą zaczynać się od modeli z napędem na tylne koła, które oferują do 200 KM, podczas gdy range-topper może obejmować AWD i 300 km. Możesz zobaczyć do trzech pojemności baterii.

Buzz może nie być tak masowy rynek przyjazny jak ID.4 i inne bardziej konwencjonalne modele, ale nadal może być jednym z najważniejszych pojazdów elektrycznych VW. Podobnie jak Beetle, design VW microbus pozostaje kultowy. Buzz może służyć jako pojazd halo, którego cachet przyciąga kupujących do ogólnej oferty marki EV, nawet jeśli ostatecznie zadowalają się innym modelem.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.