Wzrost przychodów z reklam Walmart pomaga utrzymać niskie ceny w miarę wzrostu sprzedaży

Dyrektor Finansowy Brett Biggs powiedział, że rozwój branży reklamowej pomógł zrównoważyć presję kosztową-choć nie na tyle, aby utrzymać marże przed spadkiem.

Zarejestruj się na Ad Age następny: CMO w AdAge.com/NextCMO.

Walmart zmniejsza lukę wzrostu z Amazon

Sprzedaż artykułów spożywczych Walmart wzrosła o prawie 10%, co było efektem świetnego wzrostu Walmart w latach 90., a wzrost sklepów o 9,2% prawie nadrobił Tempo spowolnienia giganta e-commerce Amazon, którego sprzedaż detaliczna w Ameryce Północnej w trzecim kwartale wzrosła tylko o 10,8%. Walmart ‘s Sam’ s Club rosła jeszcze szybciej: sprzedaż comp wzrosła o 13,2%, A sprzedaż e-commerce o 32%.

Walmart trzyma linię cen

Choć ceny rosły, rosły wolniej niż koszty-powiedział McMillon. wyższe przychody z reklam pomogły złagodzić inflację wśród kupujących Walmart. W rezultacie Walmart zwiększył różnice cenowe z konkurentami i udział w rynku spożywczym, powiedział. “Nawet teraz pytamy dostawców, czy ktoś z was chce być agresywny i płynąć w górę i obniżać ceny, podczas gdy ceny idą w górę, aby zyskać udział.”

Zapomnij o wydajności, Walmart kupuje z wyprzedzeniem

Niektórzy konsumenci ładują swoje spiżarnie w oczekiwaniu na wyższe ceny lub niedobory produktów. Walmart robi to samo, z jego poziomów zapasów w ostatnim kwartale w górę 11.5%, dużo przed sprzedażą i wolumenem, w przerwie od lat wyciskania poziomów zapasów. Część tego zawdzięcza planowaniu już w ubiegłym roku w oczekiwaniu na załamania łańcucha dostaw, gdy gospodarka wyłoniła się z pandemii, stwierdzili menedżerowie. Częścią jest przekonanie, najwyraźniej poparte sprzedażą, że ludzie chcą zrobić zakupy wakacyjne wcześniej. Walmart zaczął więc wcześniej zaopatrywać się w Halloweenowe towary, wyprzedawać je wcześniej i zmniejszać marże. Ten sam scenariusz rozwija się na koniec roku wakacje.

Koniec efektu cenowego gazu, przynajmniej na razie

Historycznie, gdy ceny gazu rosły, Walmart był nadmiernie dotknięty w porównaniu z innymi detalistami, ponieważ ma więcej ograniczonych budżetem klientów o niższych dochodach niż inni detaliści. Walmart również nadmiernie indeksuje na rynkach podmiejskich i podmiejskich, gdzie ludzie jeżdżą więcej, podczas gdy niedostatecznie indeksują w dużych miastach z lepszym transportem publicznym, wzmacniając efekt. Ale ten wpływ nie był w ogóle widoczny w ostatnim kwartale. Prezes Walmart USA John Furner powiedział, że pozycjonowanie Walmart jako lidera niskich cen może zrównoważyć efekt cen gazu w ubiegłym kwartale. Prawdopodobnie ważną rolę odgrywał również e-commerce i Walmart+ delivery.