Dyrektor ds. klienta Walmart odchodzi, a główny handlowiec odchodzi na emeryturę

Walmart Sp. Z O. O. traci dwóch kluczowych menedżerów w swojej amerykańskiej działalności. Gigant detaliczny zwiększa swoją ofertę online i próbuje odwrócić zeszłoroczne rozczarowujące wyniki na giełdzie. 

Dyrektor ds. merchandisingu Scott McCall przejdzie na emeryturę po prawie trzech dekadach pracy w firmie – wynika z notatki do pracowników Johna Furnera, który kieruje amerykańskim biznesem Walmart. McCall pełni tę funkcję od początku 2020 roku. Dyrektor ds. klienta Janey Whiteside, która pomogła przemyśleć podejście firmy do e-commerce, odejdzie w marcu, powiedział Furner.

“Chociaż jest nam smutno, że odchodzi, szanujemy jej decyzję i życzymy jej wszystkiego najlepszego” – powiedział Furner. Whiteside, który spędził ponad 20 lat w American Express Co. i dołączył do Walmart w 2018 roku, “rozpocznie swój kolejny rozdział w Nowym Jorku z rodziną”, powiedział Furner.

Odejście Whiteside usuwa lidera z programu członkowskiego Walmart+ firmy, który został zaprojektowany, aby rywalizować z Amazon.com Inc.jest pierwsza. Whiteside opracował również Walmart Connect, cyfrowe przedsięwzięcie reklamowe, tworząc jednocześnie “nowy wygląd i styl sklepów”, powiedział Furner. Sprzedawca szuka jej zastępstwa.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.