Walmart zamawia 5000 elektrycznych samochodów dostawczych od BrightDrop GM

Firma GM BrightDrop pozyskała dodatkowe zamówienia na w pełni elektryczne Samochody Dostawcze EV600 i EV410. Walmart zarezerwował 5 tys. pojazdów od firmy-poinformowała w środę firma Brightdrop. Podobnie jak FedEx, który otrzymał pierwszą część zamówienia na 500 pojazdów od BrightDrop pod koniec ubiegłego roku, sprzedawca ma nadzieję, że do 2040 roku będzie dysponował całkowicie elektryczną flotą dostaw. Walmart powiedział, że będzie korzystać z pojazdów w ramach swojej działalności inHome dostawy. W 2022 roku firma planuje zwiększyć dostępność usługi do 30 milionów amerykańskich gospodarstw domowych do końca roku. Walmart szacuje, że pierwsze samochody dostawcze z BrightDrop mogą pojawić się na drogach już w 2023 roku.

Oprócz wiadomości z Walmart, BrightDrop ogłosił, że FedEx zarezerwował priorytetową produkcję dla 2000 dodatkowych samochodów dostawczych EV600 i może zamówić nawet 20 000 kolejnych w ciągu najbliższych kilku lat. Napęd na wszystkie koła EV600 ma 600 stóp sześciennych przestrzeni ładunkowej i może podróżować do 250 mil na jednym ładowaniu. Obejmuje on również drzwi z automatycznym blokowaniem i aktywowane ruchem oświetlenie wewnętrzne.

GM i BrightDrop nie są jedynymi firmami dostarczającymi elektryczne samochody dostawcze do największych firm kurierskich na świecie. W 2020 r. FedEx zamówił 10 000 pojazdów elektrycznych z brytyjskiej firmy Arrival. Tymczasem startup transportu elektrycznego Rivian produkuje 100 000 samochodów dostawczych dla Amazon.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.