Waszyngton głosuje za zezwoleniem na cyfrowe prawa jazdy i legitymacje

Rada Miasta Waszyngtonu zatwierdziła korzystanie z cyfrowych praw jazdy i dokumentów tożsamości, dołączając do Arizony, Georgii i innych stanów, The Washington Post zgłosiła. To daje District Department of Motor Vehicles (DMV) uprawnienia do wydawania poświadczeń cyfrowych, które mogą być przechowywane na smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym. Można je było wówczas przedstawiać np. w celu wejścia do budynków rządowych, zakupu alkoholu lub w przypadku postoju policji. 

Cyfrowe identyfikatory i prawa jazdy zdecydowanie weszły do publicznej rozmowy we wrześniu, kiedy Apple ogłosiło, że portfel będzie posiadał prawa jazdy i inne identyfikatory w systemie iOS 15. TSA miało być pierwszym miejscem, w którym właściciele iPhone ‘ ów będą mogli używać swoich cyfrowych dowodów osobistych.Apple ogłosiło następnie, że Arizona, Georgia, Kentucky i Oklahoma będą pierwszymi uczestnikami programu. W zeszłym miesiącu Apple powiedział jednak, że opóźni wydanie cyfrowych kart identyfikacyjnych do 2022 r., a nie do końca 2021 r., zgodnie z planem.

Mieszkańcy Waszyngtonu będą mieli możliwość korzystania z fizycznych lub cyfrowych poświadczeń i nie będą musieli pokazywać cyfrowego identyfikatora na urządzeniu mobilnym. Przejście ustawy przybliża miasto “o krok do rzeczywistości cyfrowych poświadczeń”, powiedział dyrektor DMV DC Gabriel Robinson The Post. DMV musi teraz stworzyć plan opracowania poświadczeń po podpisaniu przepisów. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.