Oglądaj powrót załogi SpaceX-2 na Ziemię od 7 listopada o 10:45

Misja Crew-2 SpaceX jest gotowa wrócić po pół roku na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. NASA potwierdziła, że załoga 2 powróci 7 listopada o godzinie 11: 10 rano, kiedy astronauci zamkną właz kapsuły Endeavour. Pojazd odblokowuje się o 13:05 i powinien spaść 8 listopada około 7:14 rano na wschód. Transmisję na żywo możecie oglądać od 7 listopada o godzinie 10: 45 poprzez kanał NASA na YouTube, poniżej.

Astronauci Akihiko Hoshide (JAXA), Thomas Pesquet (ESA), Shane Kimbrough i Megan McArthur (obie z NASA) spędzili na pokładzie ISS 199 dni i wrócą z eksperymentami sprzętowymi i naukowymi. Załoga 2 była kluczową misją dla SpaceX na wielu frontach. To nie tylko dodatkowy dowód na to, że prywatne statki kosmiczne są realną opcją dla operacji NASA — Endeavour jest pierwszą ponownie wykorzystywaną kapsułą Crew Dragon firmy SpaceX. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, firma obniży praktyczne koszty transportu ludzi w kosmos w erze post-Space Shuttle.

Na ISS będzie trochę tłoczno. NASA i SpaceX spodziewają się wystrzelenia Crew-3 3 listopada i dokowania tego samego dnia. Nie, że strój koniecznie umysły. Trzecia podróż ISS to początek rutynowej procedury, w której loty załogowe prowadzone przez NASA nie są już rzadkością. Jest to, w praktyce, nowa norma.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.