Zobacz Start Blue Origin, który zabierze córkę Alana Sheparda w kosmos (aktualizacja)

Jeśli pogoda pozostanie korzystna i nie będzie problemów technicznych, nowy pojazd Shepard przewożący sześć osób wystartuje dzisiaj o 9: 45 czasu wschodniego. Jest to trzecia w historii misja Blue Origin z załogą i pierwszy raz, gdy lot będzie w pełnej pojemności z sześcioma pasażerami na pokładzie. Jednym z tych pasażerów jest Laura Shepard Churchley, córka Alana Sheparda, który jest znany jako pierwszy Amerykanin, który poleciał w kosmos. Będzie podróżować z Good Morning America współgospodarzem Michael Strahan jako gość Jeff Bezos-owned aerospace company.

Podróż płatnymi pasażerami są założyciel funduszu venture fund Lane Bess i jego dziecko Cameron Bass aka MeepsKitten on Twitch, Prezes Voyager Space Dylan Taylor i inżynier / lot kosmiczny myśliwce wolontariusz Pilot Evan Dick. Blue Origin NS-19 miał odbyć podróż w Przestrzeń suborbitalną 9 grudnia, ale został odepchnięty z powodu silnych wiatrów.

W lipcu firma rozpoczęła swój pierwszy załogowy lot kosmiczny, przewożąc Jeffa Bezosa i jego brata nad linią Kármána. W październiku poleciał William Shatner w kosmos na swój drugi lot załogowy. Misja NS-19 to nie tylko trzeci w tym roku LOT Blue Origin z załogą, to także jedna z wielu agencji kosmicznych i prywatnych firm kosmicznych, w tym SpaceX i Virgin Galactic. Jak powiedziała Jennifer Levasseur, kustosz w National Air and Space Museum w Waszyngtonie The Washington Post, to ” najbardziej pracowity rok w ludzkich lotach kosmicznych.”Dodała:” wkraczamy w nową fazę działalności, której szczerze mówiąc nigdy wcześniej nie widzieliśmy. I tworzy wiele emocji.”

Poniżej możecie obejrzeć premierę i przygotowania do niej, gdy transmisja rozpocznie się o 8:15 czasu polskiego.

Aktualizacja 12/11 10: 25 ET: misja zakończyła się sukcesem, dzięki czemu po raz pierwszy Blue Origin wysłał pełną kapsułę w kosmos iz powrotem.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.