Waymo ma swojego pierwszego komercyjnego autonomicznego klienta transportowego

W czerwcu ubiegłego roku samodzielna jednostka Alphabet współpracowała z J. B. Hunt, firmą transportową i logistyczną, aby przetestować swoją technologię Waymo w Teksasie. W piątek obie ogłosiły, że tworzą strategiczne partnerstwo z nadzieją na wdrożenie w pełni autonomicznej operacji przewozowej w stanie w ciągu najbliższych kilku lat. W najbliższej przyszłości Waymo i J. B. Hunt twierdzą, że planują zatrzymać wielu pilotów z Waymo Via. To jednostka Waymo Driver-powered, którą spółka zależna Alphabet opracowała dla samochodów ciężarowych klasy 8. Planują również ukończyć dodatkowe badania rynku.

Rozszerzone partnerstwo wynika z udanego pierwszego pilota, w którym Waymo i J. B. Hunt powiedzieli, że przenieśli 862,179 lbs ładunku bez ich ciężarówek testowych przekraczających prędkość lub kończących się jakimikolwiek wypadkami. Wniosek, jaki wyciągnęli w tym czasie, był taki, że kierowca Waymo był gotowy dostarczyć towar na czas i bezpiecznie. Waymo jest tylko jedną z niewielu firm pracujących nad autonomiczną technologią transportu ciężarowego. Kilka miesięcy przed zakończeniem czerwcowego pilotażu z J. B. Huntem, Aurora, startup, który przejął Advanced Technologies Group Ubera, ogłosiła, że współpracuje z Volvo nad budową w pełni autonomicznych naczep, które będą przewozić ładunek w Ameryce Północnej.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.