Weber Shandwick Prezes Andy Polansky o tym, dlaczego przechodzi na emeryturę po 38 latach

Andy Polansky, jeden z najdłużej zatrudnionych menedżerów w branży PR, przechodzi na emeryturę w czerwcu po 38-letniej karierze w Weber Shandwick i powiązanej z nią Międzypublicznej grupy Cos. agencje.

Polansky ‘ emu przypisuje się, między innymi, ewolucję Webera z tradycyjnej agencji PR w kreatywną potęgę opartą na danych i kierowanie agencją w tak zwanej “erze głębokich cyfrowych zakłóceń i zwiększonego globalnego popytu na innowacyjne public relations i komunikację strategiczną”, wraz z CEO Weber Gail Heimann.

Polansky w 2019 roku został dyrektorem generalnym IPG Dxtra, globalnego kolektywu agencji holdingowych, w tym Golin, Octagon, FutureBrand i Jack Morton, ale jest najbardziej znany ze swojej wieloletniej kariery w Weber, gdzie wcześniej piastował stanowiska prezesa i dyrektora generalnego, a obecnie jest prezesem wykonawczym. 

“Ta wiadomość jest definicją słodko-gorzkiego”, powiedział Heimann. “Jestem podekscytowany Andy’ M i jego następnym rozdziałem, i oczywiście będzie go brakowało przez wielu. I przeze mnie. Mieliśmy wieloletnie partnerstwo, które znaczyło dla mnie wiele rzeczy zarówno osobistych, jak i zawodowych. Andy przyniósł nie tylko ogromny talent, współczucie i troskę o rzemiosło. Ma wyjątkową zdolność do podnoszenia ludzi do centrum biznesu i łączenia ludzi wokół wspólnego celu. Miał ogromny wpływ na zawód komunikatora, na Webera Shandwicka – i dla tysięcy na jego drodze.”

Nazywając Polansky ‘ ego “jednym z najpotężniejszych głosów w usługach marketingowych i Public relations”, Philippe Krakowsky, CEO IPG, powiedział “tak wielu naszych klientów i całej branży usług marketingowych jest lepszych dla człowieczeństwa, integralności i wizji Andy’ ego.”Dodał:” silne firmy i zespoły, które zbudował, świadczą o jego podejściu do kierowania z bezpośredniością i współczuciem.”

Nie przegap najnowszych wiadomości. Zapisz się do newsletterów Ad Age tutaj.

W tym wywiadzie Polansky przedstawia kilka spostrzeżeń na temat zmiany charakteru PR w Weber i w branży i przedstawia plany na kolejny rozdział. Ta rozmowa jest lekko edytowana dla długości i jasności.

Dlaczego teraz odchodzisz na emeryturę? 

To coś, o czym myślałem przez długi czas, prawdopodobnie odkładając trochę na później, biorąc pod uwagę pandemię, ponieważ ważne było, aby kontynuować współpracę z naszymi zespołami i naszymi klientami, gdy poruszaliśmy wszystkie powiązane problemy w ciągu ostatnich kilku lat. Ale uważam, że nasze zespoły są na bardzo silnej pozycji, podobnie jak wszystkie nasze marki w portfolio. Mieliśmy świetny występ w 2021 roku. Więc czuję, że to dobry moment. Myślę, że mamy bardzo silne przywództwo w naszych markach, dużo głębi w naszym zespole na całym świecie. Po 38 latach pomyślałem, że nadszedł czas na kolejny rozdział.

Jak będzie wyglądał następny rozdział? 

Często dostaję to pytanie. Z pewnością chcę spędzać więcej czasu z rodziną i dużo podróżować z moją żoną, Marią, i podróżować po świecie w nadchodzących latach. Ale mam dużo energii i na pewno chcę zastosować mój zestaw umiejętności do interesujących stanowisk w zarządzie i organizacji non-profit, gdzie mój zestaw umiejętności może być pomocny. Chcę nadal mentorować młodych profesjonalistów w branży. A potem chcę też trochę nauczyć. Też chcę grać w pickleball.