Co oznacza wyboisty CES dla marek i wydarzeń NA ŻYWO, takich jak SXSW w 2022

Rocky CES stał się znakiem ostrzegawczym dla toru wydarzeń NA ŻYWO, wskazując, że nie wszyscy są gotowi na powrót do konferencji osobistych. Mimo to, nie oznacza to, że marki powinny porzucić pozory w 2022 roku; po prostu muszą lepiej planować.

SXSW z siedzibą w Austin, który jest festiwalem tentpole dla branży medialnej i technologicznej, wydał zawiadomienie, że w marcu odbędzie się pokaz osobisty i komponent wirtualny. Tymczasem marki, które wycofały się z udziału w CES w Las Vegas, takie jak LG Electronics, nadal mają w planach wysłanie ludzi na targi branży kuchennej i łazienkowej w Orlando w lutym.

Wydarzenia i liderzy marketingu również czekają na Cannes w czerwcu. I są upstart wydarzenia budujące szum, jak NFT.NYC, który był hitem wśród krypto-przedsiębiorców w 2021 roku. Harmonogram wciąż wygląda na pełny, nawet jeśli inne wydarzenia są wątpliwe, z Grammy Awards przesunięte na czas nieokreślony, a E3 i Sundance Film Festival przenoszą się online. 

Fala omikronowa COVID-19 zmusiła wiele firm do wycofania personelu z udziału w CES. Największe firmy elektroniczne, w tym LG, Lenovo, Panasonic, Google i Microsoft, wycofały się w ostatniej chwili, pozostawiając otwarte przestrzenie w typowo wypełnionych salach centrum kongresowego. Zwykle na CES pojawia się około 170 000 osób, które w zeszłym roku musiały zorganizować pokaz online z powodu pandemii. Organizatorzy Consumer Technology Association spodziewali się znacznie mniejszej liczby pracowników w tym roku. Oficjalne numery zostaną opublikowane po pokazie, ale według wszystkich kont linie w Las Vegas były krótsze, lobby hotelowe mniej zapakowane, a promy łatwiejsze do wsiadania.

Zobacz najnowsze wiadomości z targów CES tutaj.

Pomimo kłopotów, CES był również zwiastunem tego, jak wydarzenia mogą trwać, z uczestnikami chodzącymi w pełni zamaskowanymi i zaszczepionymi, a organizatorzy rozdawali osobiste zestawy testowe COVID-19. Nawet jeśli tylko dziesiątki tysięcy, a nie setki, dotarły do Las Vegas, to i tak CES stałoby się jednym z większych targów osobistych od początku pandemii.

“Te wydarzenia mogą się wydarzyć w odpowiedzialny sposób, a CES był taki sam”, powiedziała Roxy Fata, dyrektor operacyjny Infinite Objects, producenta wyświetlaczy NFT electronics. “Ludzie byli zamaskowani. Byli bardzo sumienni z protokołami. To było bardzo zorganizowane.”

Fata był jedynym członkiem Infinite Objects, który dotarł na CES, po tym jak firma wycofała się jak wielu innych. Fata przemawiała na jednym panelu w” C Space”, sympozjum mini-tech w ramach CES, i została na mniej niż 23 godziny. Fata powiedziała, że jej pobyt w hotelu Aria kosztował połowę zwykłych stawek. “Warto było jechać na pewno” – powiedział Fata.

Fata i Infinite Objects były również reprezentowane na innych wydarzeniach na żywo w ubiegłym roku, w tym na NFT.NYC i Art Basel w Miami w grudniu. Firma projektuje ekrany, które wyświetlają Nie wymienialne Grafiki tokenów i współpracuje z markami w tej szybko rozwijającej się przestrzeni, która była również jedną z przełomowych technologii na CES.