Jakie marki mogą się dowiedzieć o product placement po pojawieniu się “Sex And The City” Pelotona

Poznaj szczegóły

Kontekst ma znaczenie, a eksperci twierdzą, że marketerzy powinni znaleźć jak najwięcej informacji z wyprzedzeniem, nawet w przypadku staży, za które nie płacą. Marki chcą mieć pewność, że ich wytyczne są spełnione przez wygląd-marka motoryzacyjna, na przykład, będzie chciała upewnić się, że jego pojazd jest prowadzony we właściwy sposób i że nie ma alkoholu w tych scenach.

“Zawsze miej umowę na swoim miejscu—to prosta sprawa” – radzi David Miller, adiunkt zarządzania w George Mason University ‘s School of Business i autor nadchodzącej książki” pocenie się razem ” o powstaniu Pelotonu.

W wielu przypadkach, w tym Peloton, marka ma podstawy do wszczęcia postępowania prawnego tylko wtedy, gdy rzeczywiste użycie produktu nie jest jego przeznaczeniem, zdaniem Schmidta. Powiedziała, że większość dużych studiów, w tym HBO Max, ma zespoły, które wiedzą, co jest odpowiednie.

Rozważ przedstawiciela

Agencje takie jak BEN służą jako pośrednicy, którzy działają w imieniu marki, upewniając się, że ich interesy są reprezentowane przy wszelkich ofertach pośrednictwa. Ben Schmidt powiedział, że jej sklep widział ostatnio “napływ” marek szukających reprezentacji i pomocy w poruszaniu się po przestrzeni. Takie agencje działają jako “protektor” dla marek i współpracują z producentami pokazów nad fabułami, aby zapewnić właściwą reprezentację marki.

Rob Donnell, którego była marka Agencji Arc współpracowała z Toyotą nad udanymi integracjami “nowoczesnej rodziny”, powiedział, że w najlepszym przypadku miejsca docelowe produktów mogą pomóc w dalszej historii i zdefiniować postacie.

“To naprawdę obowiązek agencji pomagających marce, aby skierować markę na właściwą drogę i uświadomić sobie, jaki może być ich potencjał” – powiedział.

Rozwój streamingu jest jednym z powodów, dla których Agencja talentów UTA stara się wzmocnić swoją działalność konsultingową poprzez przejęcie MediaLink, która ma powiązania z chief Marketing officers.

Czytaj więcej na ten temat: co oznacza Umowa MediaLink z UTA dla reklamodawców i agencji.

Zapewnij autentyczność

Marki powinny pamiętać, że widzowie mogą wyczuć złe integracje. Autentyczne, bezproblemowe umieszczenie służy zarówno marketerowi, jak i mediom. Prawie dziesięć lat temu wielu skrytykowało Subway product placement na ” Hawaii Five-O “jako” bezwstydny ” za włączenie rażącego monologu o łańcuchu kanapkowym. Taka historia to przestroga-twierdzą eksperci.

“Nigdy nie chodziło tylko o pokazanie siebie lub po prostu umieszczenie swojego logo lub nazwy—prawdopodobnie jest więcej przykładów złej integracji marki niż dobrych” – powiedział Donnell. “Ludzie wiedzą łatwo, gdy jest to zbyt jawne i nie sądzę, że ludzie naprawdę przeszkadza widząc marki w rzeczy,” dodał, zauważając, że rozmyte logo lub etykiety odwrócone od aparatu mają bardziej rozpraszający, nierealistyczny efekt.

Schmidt powiedział, że marketerzy muszą pozostać ” autentyczni dla opowiadania historii.”Zauważyła, że” są takie momenty, w których jest to godne pożałowania i czuje, że zostajesz wyrwany z tej chwili.”

Bądź przygotowany

Doświadczenie Peloton to lekcja dla marek, aby zawsze być gotowym na wszystko. Dostawca fitness miał szczęście mieć istniejącą relację z agencją Reynoldsa i szansę na nową” szybką ” ofertę, ale inni marketerzy powinni oczekiwać reakcji, jeśli wiedzą, że ich produkt zostanie wykorzystany w mediach. Otrębyd musiał działać równie szybko, gdy pojawiły się zarzuty przeciwko Noth, i nie tracił czasu na wyciąganie reklamy, mówiąc, że nie wiedział o nich, kiedy reklama została wykonana.

Reklamy cyfrowe są często idealnym kanałem do szybkiego dotarcia do obserwujących w mediach społecznościowych i nadawania perspektywy marki. Podobnie jak Peloton, Crockpot znalazł się w nieidealnej sytuacji, gdy jego produkt został powiązany ze śmiercią głównej i lubianej postaci w “to my” dwa lata temu. Twórca slow cooker współpracował z siecią NBC nad potencjalnymi działaniami następczymi, w tym publicznym filmem z przeprosinami aktora, co doprowadziło do hashtagu #CrockPotIsInnocent trending i ostatecznego wzrostu percepcji konsumentów.

“Tak powinien wyglądać nowoczesny marketing, a strategiczna reakcja Pelotona była po prostu doskonała” – powiedziała Sukki Yoon, profesor marketingu w Bryant University ‘ s College of Business. “To bardzo przyszłościowy marketing.”

Kapitalizuj, gdzie możesz

Jedną z największych historii sukcesu integracji przytaczanych przez ekspertów jest historia Eggo, kiedy Kellogg Co. Marka waffle pojawiła się w serialu Netflix ” Stranger Things.”Eggo w pełni wykorzystało pojawienie się w pierwszym sezonie, o czym wcześniej nie wiedzieli dyrektorzy marki, rozgrywając drugi sezon z inicjatywami, takimi jak markowy bloker spojlerów w Google Chrome, przepisy powiązane z każdym odcinkiem, kostiumy Eggo-box i Ciężarówka Eggo waffle na premierze sezonu. Eggo współpracował z Netflixem w bardziej oficjalnym charakterze w drugim sezonie, który wzmocnił własnym marketingiem. Eksperci stwierdzili, że takie pomysły, w tym bardziej tradycyjna reklama z zwiastunami w mediach społecznościowych, są inteligentną strategią, która buduje szum. Takie odtwarzanie treści jest nową szansą biznesową dla agencji reklamowych, agencji talentów i innych dostawców marketingowych–wszyscy walczą o taką pracę od marek, które muszą znaleźć nowe sposoby dotarcia do konsumentów poza tradycyjnymi reklamami. 

“Nie chcesz po prostu pozwolić, aby integracja wisiała tam sama”, powiedział Donnell. “Chcesz zrobić jak najwięcej wokół niego, aby był tak duży, jak to tylko możliwe.”

Zobacz reklamodawców roku 2021 Ad Age tutaj.